Klausyti gyvai

20:10 - 21:00

Ši savaitė džiazo istorijoje

Alytaus teatre spektaklio 9.18 premjera

Ką gi reiškia 9.18?

„Norėčiau šito neišduoti. Nes iš tikrųjų, tai esminis ir pagrindinis dalykas. Tai norėtųsi, kad žiūrovas pats atrastų, kas tas yra 9.18 ir kodėl būtent 9.18.“ – sako aktorė. Atskleidžiant pavadinimą dabar – nebeliktų paslapties.

Andra Kavaliauskaite- ©Kristina Sabaliauskaitė

Gegužės 30 dieną meno tarybai šis spektaklis jau buvo pristatytas. „Tai buvo lyg mažytis žingsnis link premjeros.“ Ir pati Andra, ir kūrybinė komanda labai laukia premjeros, kuri įvyks jau rytoj, trečiadienį, rugsėjo 9 dieną, 18 val, Alytaus miesto teatre. Laukta buvo visą vasarą ir kaip ji sako – „pagaliau jį pamatys paaugliai, kurie prisidėjo savomis tikromis istorijomis“. Pagaliau visi pamatys kaip jų, pasakotojų, istorija tampa kūriniu.

FM99 ir Andros Kavaliauskaitės pokalbis – I dalis

„Kai tu nežinai, kaip tokią temą papasakoti nemeluojant, bet ir neraudant, nepykstant, kaip neperteikti kaip per Andrą, kaip padaryti, kad istorijos nenuskambėtų buitiškai, kaip nepadaryti, kad tai yra, kažkokia, nežinau, vos ne laikraščio antraštė, ir paskui jau eina „straipsnelis“ “.

Kaip padaryti, kad apskritai neišgąsdinti žmonių, bet kalbėti tokia tema per šviesą? Suklūsti ir supranti viena – ieškant tam tinkamiausios formos. Net pačiam nepažintos. Taip ir gimė siurrealistinės pasakos.

Jų šiuo metu turime šešias, bet spektaklio metu žiūrovas išgirs tik dvi. Taip paliekama galimybė į tą patį spektaklį sugrįžti po kelių mėnesių ir išgirsti naujas pasakas, pajusti naują prisilietimą.

Tiesa, kiekvienas kūrinys sukurtas iš trijų tikrų paauglių istorijų, taip išvengiant stipraus atpažįstamumo. „Negaliu nepaminėti: šias pasakas seka mūsų nuostabus personažas Žvejys. Ir štai jis atneša mums šviesą, kurios mes be galo norėjom su visa komanda. Ką padaryti, kad žiūrovas išeitų ne su kažkokiu juodu debesiu?!“ – Tokiais žodžiais Andra Kavaliauskaitė apibūdina spektaklį.

Ir tai tik maža dalis to, ką norima perteikti spektaklio metu.

FM99 ir Andros Kavaliauskaitės pokalbis – II dalis

Monospektaklis

Trumpiau?

Monospektaklis apie psichologinį ir fizinį smurtą artimoje, ir ne tik artimoje, aplinkoje. „9.18“ – kūrinys skirtas ne tik paaugliams, bet jaunimui ir suaugusiam. „Kartais net skaudžiausius dalykus reikia įžodinti, nors kartais žodžių pristinga… Niekas neturi teisės mūsų – žemės vaikų skriausti.“

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Kitos naujienos

Opera ir džinsai? Atrodo nesuderinama? Tačiau Merkinėje įmanomi dar ne tokie dalykai. Merkin...

Jau du dešimtmečius druskininkiečiai, kurorto svečiai, Lietuvos meno bendruomenė neįsivaizd...

Praėjusios Alytaus miesto šventės metu susitiko seniai nesimatę bendraklasiai. Dainų slėnyje susiri...