Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytuje startuoja pirmoji Pietų Lietuvoje tarptautinio bakalaureato mokykla

Prenumeruokite FM99 radijo podcastą bet kurioje iš šių platformų ir klausykite įdomiausius pokalbius Jums patogiu metu!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Alytaus šv. Benedikto gimnazija gavo tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos patvirtinimą ir pradės vykdyti šią programą mokykloje. Gimnazija programos siekti pradėjo prieš du metus. Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė teigė, kad per tiek laiko pasiruošti šiai programai – labai geras rezultatas.

‚‚Mus visi sveikina už tokius greitus žingsnius, mums pasitarnavo nuotolinis mokymas ir karantinas, nes įgavom pagreitį, turbūt atsirado daugiau laiko stengtis, siekti ir štai šiandien jau galima džiaugtis, nes nuo rugsėjo pirmosios mes startuojame kaip tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokykla”, – sakė direktorė L.Šernienė.

Klausykite pokalbį su mokyklos direktore ir bendruomenės atstovais – už naują programą atsakinga Giedrė Kalinauskienė bei moksleiviai Aistė Trainavičiūtė, Skaistė Trainavičiūtė ir Deividas Remeika.

Tarptautinio bakalaureato diplomo programa yra skirta mokiniams nuo 11 klasės, jos tikslas – ugdyti mokinių vertybes, tokias kaip tolerancija, žingeidumas ir noras pagerinti pasaulį. Ši programa siekia suteikti mokiniui praktinių žinių, kurios praverstų jau baigus mokyklą, taip pat paruošti žmogų universitetui ir padėti tapti savarankiškesniu ir atsakingu mokiniu. 

Kadangi Diplomo programa yra tarptautinė, joje mokymas vyksta anglų kalba. Mokiniai turi pasirinkti šešis mokomuosius dalykus (tris iš jų aukštesniojo lygio, kitus tris – standartinio), kuriuos mokysis du metus. Po dviejų metų mokinys turės laikyti egzaminus iš visų šešių dalykų, šie egzaminai ir visi kiti pasiekimai programoje vertinami nuo 1 iki 7. Diplomo programa pripažįstama visame pasaulyje ir itin labai naudinga norintiems studijuoti užsienyje.

Ši programa išsiskiria ne tik mokymo būdu, atvirumu, skatinimu tobulėti, bet ir dar viena šios programos dalimi – CAS (Kūrybiškumas, aktyvumas, tarnystė). Mokinys, norėdamas baigti šią programą turi 18 mėnesių vykdyti su kūrybiškumu, aktyvumu ir pagalba kitiems susijusias veiklas, siekti užsibrėžtų tikslų šiose veiklose ir tobulėti bei įrodyti rezultatus.

Kelias link leidimo vykdyti šią programą, pasak gimnazijos direktorės, nebuvo lengvas, mokyklai ir mokytojams reikėjo pasikeisti ir daug ko išmokti.

‚‚Gimnazija turėjo didelį iššūkį, mokytojams reikėjo įgyti naujų žinių ir kompetencijų, reikėjo atnaujinti mokyklos erdves, jas pritaikyti kitokiam ugdymui, kad jos atitiktų Tarptautinio Bakalaureato reikalavimus, reikėjo įsigyti naujų priemonių (…) modernizavome aplinką ir priemones”, – kalbėjo L.Šernienė. 

Tarptautinio Bakalaureato programos Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje kuratorė Giedrė Kalinauskienė pasakojo, kad didžiausias iššūkis buvo įsigilinimas į programos filosofiją ir požiūrį, sprendimas, kokia Tarptautinio Bakalaureato mokykla vis dėl to bus Alytuje, ir savo norų ir pajėgumų suvokimas.  

‚‚Jaučiamės praplėtę savo kompetencijas ir žinias, tapę ne tik Alytaus, bet ir pasaulio mokytojais”, – džiaugiasi G.Kalinauskienė.

Alytaus šv. Benedikto gimnazija yra vienintelė mokykla Pietų Lietuvoje, kuri vykdys šią programą jau nuo 2021 metų rugsėjo pirmosios. 

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas