Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Alytus turi sumokėti „Litesko“ 17 mln. eurų?.. Per daug, sako Alytaus šilumos tinklai

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Alytaus šilumos tinklai sprendimą skųs, sako direktorius Mindaugas Neverdauskas.

Alytaus šilumos tinklai 2019 metų vasarą iš „Litesko“ perėmė visą ūkį, įskaitant ir 25 mln. eurų vertės biokuro jėgainę.

Kauno apygardos teismas 2018 metų birželį nutarė, kad „Litesko“ Alytui privalo grąžinti šilumos ūkį, o Apeliacinis teismas 2019 metais nusprendė, jog kartu turi būti perduota ir biokuro jėgainė, tačiau už tai miestas turės sumokėti įmonei kompensaciją. Dėl kompensacijos dydžio Apeliacinis teismas įpareigojo spręsti Kauno apygardos teismą.

Kauno apygardos teismas lapkričio 17 dieną iš dalies patenkino „Litesko“ priešieškinį – įmonei  priteista 17,179 mln. eurų kompensacija su 5 proc. metų palūkanomis. Nutartis gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui. 

„Litesko“ ir Alytaus savivaldybė 15 metų trukmės nuomos sutartį pasirašė 2001 metais, o 2005 metais ji pratęsta dar 10 metų – nuo 2016 metų iki 2026 metų. 2007-aisiais buvo pakeistos kai kurios sutarties sąlygos.

2017 metų rugsėjį Konkurencijos taryba nutarė, kad Alytaus valdžia neteisėtai pratęsė sutartį su „Litesko“. Po to Alytus kreipėsi į teismą, kad anksčiau laiko būtų nutraukta nuomos sutartis.

FM99, BNS informacija

Kitos naujienos

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...

Pivašiūnai – svarbiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vieta. Švč. Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Pag...