Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Eglė Bertašienė: gegužės mėnuo yra pats kvapniausias Lietuvoje

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Kvapai neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Pasukiokite nosis ir pabandykite sugauti momento aromatą, esu tikra jums pavyks. Užfiksuokite, kuo kvepia ši akimirka, gal tai vanilinės bandelės kvapas, o gal automobilių išmetamosios dujos, įšilęs asfaltas ar žydinčios gėlės. Pasirinkimas platus. Patikėkite, nebūna taip, kad oras, sklandantis aplink jus, niekuo nekvepėtų. Gali būti, kad jūs, tiesiog, nekreipiate dėmesio arba apsipratote su kvapais, tačiau aromatai, kaip nematomi palydovai, visuomet yra šalia.

O kvepalai, daug vietos mūsų gyvenime užima būtent jie. Parfumerijos šleifai dengia vienas kitą, nepalikdami pasirinkimo aplinkinių uoslei. Visi mes žinome, koks aromatas mums patinka, ką mėgstame, kas madinga, tačiau retas pamąstome, kodėl renkamės tuos ar kitus kvapus. O gal tai įtakoja metų laikas?

„Mano supratimu, pavasaris ypatingai susijęs su parfumeriniu sezoniškumu, kadangi mūsų geografinėje platumoje žydi patys kvapniausi augalai (alyvos, pakalnutės, narcizai, hiacintai ir pan.), būtent šiais kvapais man norisi kvepėti tik pavasarį“, – mintimis apie parfumerijos sezoniškumą dalijosi Eglė, tinklaraštininkė, kvepalų žinovė.

Eglė Bertašienė

Kvepalų aromatui atskleisti yra sukuriamos natos, pauostę mes pajuntame rožes, medieną, muskusą, tačiau ar žinojote, jog labai retas gamintojas naudoja kvepalams tikrus, natūralius augalų absoliutus, aliejus ir pan. Didžioji dauguma mūsų naudojamų kvepalų yra paremti cheminėmis formulėmis, kurios sukutena mūsų smegenis, versdamos atsiminti vieną ar kitą augalą arba medžiagą, kurios kvapą mes pažįstame.

Nepaprastai įdomus pokalbis atskleidė nemažai parfumerinių paslapčių. Patikėkite kvepalų žinovės Eglės Bertašienės žodžiu, pigūs kvepalai (kainos prasme), taip pat gali būti gerais, o kaina negarantuoja kvapo kokybės.

Juk gali būti, jog tie nebrangūs, kad ir Latvijoje ar Lenkijoje (visai ne Prancūzijoje) pagaminti, kvepalai, kuriais kvepinosi jūsų močiutė prieš galybę metų, šiandien yra, kaip tik tai ko jums reikia. Ir kas pasakys, kad tai blogai?

Pasikausykite Vijos pokalbio su Egle ir sužinosite apie parfumerijos madas, kvepalų sezoniškumą, kvepalus, kaip investiciją, apie požymius, išduodančius, kad kvepalai jau paseno ir kaip juos saugoti, kad jie ištarnautų dar šiek tiek metų.

„Papasakok man” laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Birželio 15 d. gautas pranešimas, kad Alytuje, Šilo g., iš prekybos vietos, po nakties, dingo elektros ge...

Alytaus miestui birželio 15 dieną minint gimtadienį atsiranda painiava, tai kiek gi metų miestui?...

2024-aisiais Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Alytaus skyrius jau 30-ą kartą išrinko Metų žmogų...

Šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 15 d. Vyksta Krep­ši­nio 3 x 3 tur­ny­ras Aly­taus mies­to sta...