Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

„FM99“: Lapkričio 25-oji – tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Kalbėti kviečia „Moterų išgyvenimai“ – paskaitų ciklas ir paroda

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Lapkričio 25-toji – Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Alytaus miesto jaunojo menininko stipendijos laimėtoja Sandra Kazlauskaitė, pasitelkdama tapybą ir skulptūrą, kviečia apie tai kalbėti garsiai.

Sandra Kazlauskaitė

Aš nesuskaičiuosiu ant rankų pirštų, kiek kartų, darydama šį projektą, galvojau: Kodėl tu taip sugalvojai? Kam to reikia?… Labai sudėtinga… Bet paskui pagalvojau, kad apie tai kalbėti reikia. Kad ir kaip sunku, bet reikalinga. Ir jeigu bent viena moteris išdrįs keisti savo gyvenimą, tai jau bus pasiekimas.“

S. KAzlauskaitė

Lapkričio 22d. 17.30 val. Alytaus Jaunimo centre, konferencijų salėje, vyks paskaitų ciklas, kuriame trys lektorės kalbės apie moters psichologinę ir fizinę sveikatą, patirtis, skatins mylėti, gerbti ir saugoti save.

Lapkričio 25 d. 17.30 val. Alytaus miesto teatre įvyks tarpdisciplininio meno projekto „Moterų išgyvenimai“ parodos atidarymas. Jo metu pamatysime septynių moterų anonimines istorijas, atskleistas per tapybą ir skulptūrą. Įgarsintas šias istorijas išgirsime QR kodų pagalba.

Atidarymo metu vyks ir diskusija “Smurto artimoje aplinkoje prevencija: smurto ratas ir Stambulo konvencija“ su Jūrate Juškaite, Lietuvos žmogaus teisių centro direktore ir dr. Margarita Jankauskaite, Lygių galimybių plėtros centro eksperte.

Parodos lankymas Alytaus miesto teatre vyksta trečiadieniais nuo 11 iki 17 val. ir renginių metu.

78% smurtą artimoje aplinkoje patyrusių asmenų buvo moterys (daugiau: https://osp.stat.gov.lt/infografikas107 ). Projektas dailės, skulptūros ir garso pagalba nagrinėja jautrią socialinę temą – moterų patiriamą fizinį, psichologinį, ekonominį ir seksualinį smurtą. Pagal anonimines moterų istorijas tapyti paveikslai, prie jų pritaikytos skulptūros bei QR koduose užšifruoti audio įrašai.

Kitos naujienos

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...