Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Greta Brigita rekomenduoja – keturios knygos Jūsų dėmesiui

Prenumeruokite FM99 radijo podcastą bet kurioje iš šių platformų ir klausykite įdomiausius pokalbius Jums patogiu metu!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Nors Vilniaus knygų mugė ir neįvyks, bet leidyklos rengia virtualius susitikimus su rašytojais, diskusijas ir kitus renginius, tad žmonės, kurie nori daugiau sužinoti apie naujausias knygas ir dalyvauti diskusijose galimybę tai padaryti tikrai turės jau artimiausiomis dienomis – vasario paskutinę savaitę!

O knygų apžvalgininkė Greta Brigita FM99 pasakoja apie nebūtinai naujausias, bet įdomiausias knygas, kurias verta perskaityti.

Jhumpa Lahiri ‚‚Bendravardis”

Greta Brigita siūlo paskaityti Jhumpa Lahiri romaną ‚‚Bendravardis”, šiame kūrinyje pasakojama apie tėvo ir sūnaus ryšį. Apie šeimą, kuri iš Indijos 1980 metais atvyksta į JAV, tuo laikotarpiu, kai pasaulis buvo ant didelių pasikeitimų slenksčio. Romane pasakojama apie indų berniuką, kuriam tėvas davė Gogolio vardą. Šis kūrinys, pasak Gretos Brigitos, yra labai spalvingas, intelektualus, gražiai parašytas, jame akcentuojamos gyvenimo JAV realijos. Greta Brigita šią knygą, nors ir išleistą seniai, labai rekomenduoja perskaityti.

Abraham Verghese ‚‚Vienuolės paslaptis

Antroji Gretos Brigitos rekomenduojama knyga – Abraham Verghese romanas ‚‚Vienuolės paslaptis”. Kūrinyje pasakojama apie du brolius, kuriuos pagimdo vienuolė, kuri gimdymo metu miršta. Jų tėvas pabėga ir brolius Etiopijoje užaugina medikų šeima. Ši knyga yra, kaip sakė Greta Brigita: ‚‚ Visiškas kultūrų mišinys, tai Indija, Etiopija ir sakyčiau, toks atitrūkimas nuo tos realybės, kurioje mes gyvename”. Šis romanas pasakoja apie medikų etiką, moralinius klausimus ir brolių dvynių ryšį. 

Ann Napolitano ‚‚Mielasis Edvardai

Trečioji rekomenduojama knyga – Ann Napolitano romanas ‚‚Mielasis Edvardai”, šis kūrinys yra įkvėptas tikra istorija, jame pasakojama apie Lėktuvo katastrofos metu vienintelį išgyvenusį berniuką, įvykio metu žuvo visa jo šeima. Greta Brigita šį romaną apibūdiną, kaip labai jautrų, šviesų, subtilų ir skaitytoją pervedantį per visas gedėjimo stadijas. Pagrindinės temos yra šeimos ir brolių ryšys bei gedulas.

Amy Harmon‚‚Ką žino vėjas

Greta Brigita rekomenduoja dar vieną knygą – Amy Harmon romanas ‚‚Ką žino vėjas”. Pasak Gretos Brigitos, ši knyga yra išskirtinė, nes pasakoja apie keliones laiku. Kūrinyje pasakojama apie merginą, kuri po senelio mirties iš JAV keliauja į Airiją išbarstyti jo pelenų ežere. Tačiau juos išbarsčiusi atsibunda 100 metų anksčiau, kuomet jos senelis dar mažas berniukas, vyksta Airijos pilietinis karas ir viskas yra kitaip. Gretos Brigitos nuomone, ši knyga labai graži, kitokia, o fantastikos joje nėra per daug, tad nemėgstantiems šio žanro nereikia jos bijoti.

Karantinas – puiki proga skaityti tiek naujas, tiek jau seniai turimas knygas ir trūkstant gyvo bendravimo bei ryšių su žmonėmis, pasinerti į kitą pasaulį!

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas