Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Gydytoja akušerė-ginekologė Birutė Maciulevičienė: Pats didžiausias teisėjas gydytojui yra jis pats

FM99 studijoje apsilankiusi gydytoja Birutė Maciulevičienė jau pirmąjį laidos „Papasakok man“ su Vija pusvalandį pacitavo garsų perinatologą: „akušerija yra kažkas tarp Dievo ir mokslo, tarp Dievo ir žmogaus, tik kai reikia nuteisti, Dievo neteisia, teisia žmogų.

„Net tada kai darbo rezultatas būna geras, visi ploja rankomis, o aš visai tuo nesidžiaugiu, nes žinau, tai ką aš žinau…“, – teigia gydytoja.

B.Maciulevičienė

Negalime su tuo nesutikti, nesėkmės atveju visada randame ką nuteisti. Tik laimės akimirkomis visada dėkojame kam nors ne iššio, o dievų pasaulio.

Gimus kūdikiui, gimdyvės ištaria: „Ačiū Dievui“, tačiau ne gydytojui. Birutė Maciulevičienė pritaria joms: „Ir teisingai, taip ir yra, akušerija yra kažkas tarp Dievo ir mokslo, tarp Dievo ir žmogaus. Baigiau mokslus, baigiau embriologiją, tačiau man vis dar yra stebuklas, kaip iš dviejų ląstelių, kurios pasidalina per pusę, susijungia į vieną ląstelę, gimsta žmogus“, – apie gimimo stebuklą kalbėjo gydytoja Birutė.

Nepraleisite įdomių pokalbių prenumeruodami mūsų tinklalaidę  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS

Jos teigimu, tai prilygsta begalybės suvokimui, o gal tiksliau nesuvokimui…  „Taip pačiai negaliu įsivaizduoti, kas yra begalybė“, – teigė pašnekovė.

Visas laidas klausyti galite mūsų svetainėje www.fm99.lt/fm99-tinkalaides

Žmogaus organizmu Birutė susidomėjo dar vaikystėje, o pirmasis mergaitei kilęs anatominis klausimas: kaip gali žmogus privalgyti iki kaklo? „Tai aš galvodavau: vieną koją privalgo, kitą koją privalgo ir tada prisipildo žmogus, bet ne tiek… ? Tada pradėjau mąstyti ir atėjo klausimas, kaip gi surėdytas tas žmogus?“.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Bei prenumeruoti naujienlaiškį!

Birutė neatsimena, kada nusprendė tapti ginekologe, juolab, kad į mokyklą pradėjo eiti penkių metų, o baigė ją šešiolikos. Kaip pati Birutė sako, gal ir mintys nebuvo labai brandžios, bet ji tiksliai žinojo, kad nori stoti į mediciną.

Gydytoja džiaugiasi savo pacientėmis, ypač jaunąja karta. Jos teigimu, nūdienos merginos labiau motyvuotos ir tiksliai žino ko nori. Jos nesigėdija prisipažinti, kad pradėjo lytinį gyvenimą, kad nori jaustis saugios.

Birutė teigia, kad pacientai labiau domisi savo sveikata, gauna žinias skaitydami straipsnius internete ir atėję konsultuotis pas gydytoją jau turi informaciją, kuri leidžia jiems gydytojo partneriu,sprendžiančiu drauge problemas ir priimančiu tinkamiausius sprendimus kartu.

Tai tik maža dalis įdomaus ir įtraukiančio  pokalbio su gydytoja akušere-ginekologe Birute Maciulevičiene, o apie tai, kaip 1979 metais Alytaus ligoninėje buvo priimta jauna gydytoja, kaip mokėsi iš patyrusių kolegų, koks požiūris į solidžią patirtį turinti mediką, apie penkiolikmetes, norinčias tapti motinomis išgirsite išklausę laidos „Papasakok man“ su Vija įrašą.

Kitos naujienos

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...

Pivašiūnai – svarbiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vieta. Švč. Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Pag...