Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Įdomiausios knygos su Greta Brigita

Prenumeruokite „FM99 radijo podcast’ą“ ir įdomiausius bei svarbiausius pokalbius klausykite Jums patogiu metu.

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Pirmoji knyga – britų rašytojos Bernardine Evaristo romanas ‚‚Mergaitė, moteris, kita”. Pasak Gretos Brigitos, šis romanas unikalus tuo, kad visa knyga yra atskiros įvairių moterų istorijos. Tačiau nors kūrinyje figūruoja nemažai siužetinių linijų, jose labai lengva susivokti ir susigaudyti ir galiausiai visos veikėjos suvokia, kad yra viena su kita susijusios. Ši knyga – labai jausminga, įdomi ir verta perskaityti.

‚‚Šios knygos esmė ir kodėl ji yra tokia ypatinga, yra ta, kad šis romanas apima labai daug socialinių problemų, viskas kas susiję su diskriminacija, tolerancija ar žmogaus teisėmis, kitokia odos spalva, seksualine orientacija, kitokia religija – absoliučiai visais dalykais, dėl kurių dabar pasaulis pykstasi”, – apie knygą pasakojo Greta Brigita.

Antrasis kūrinys – norvegų rašytojo Tarjei Vesaas romanas ‚‚Ledo rūmas”. Šis kūrinys yra nedidelės apimties – apie 180 puslapių. Romane pasakojama apie Norvegijos kaimelį, kuriame susipažįsta ir susidraugauja dvi mergaitės – Sisė ir Unė. Dieną po vieno iš jų susitikimų, kuris buvo gan keistas, viena iš mergaičių dingsta. Kūrinio temos: žiema, žmogaus praradimas ir atradimas. Šis kūrinys labai gražus, įtraukiantis ir vertingas. Gretos Brigitos nuomone, skaitant šį kūrinį reikia pasiruošti skaityti tarp eilučių:

‚‚Visiškai alegorinis pasakojimas, viskas paslėpta tarp eilučių ir reikia giliai kapstyti, tačiau aš ją dar skaitysiu tikrai ne vieną kartą.”

Trečioji Gretos Brigitos pristatoma knyga – airių rašytojos Maggie O’Farrell romanas ‚‚Hamnetas”. Siužeto veiksmas vyksta XVI amžiuje, kūrinyje pasakojama apie V.Šekspyro šeimą ir jo sūnų Hamnetą. Greta Brigita pasakojo, kad šis romanas labai gražiai parašytas, jame visko labai daug, bet viskas puikiai sutalpinama. Pasakojama apie kūrėjo gyvenimą, kelią, XVI amžiaus problemas ir praradimo skausmą.

‚‚Romanas skaitosi labai greitai, labai noriai verčiasi puslapiai, nes įdomu sužinoti kas bus toliau, nors kas nutiks mes sužinome vos atsivertę knygą (…) ši knyga tikriausiai keliaus į mano geriausių šiais metais skaitytų knygų dešimtuką.” , – apie kūrinį pasakojo Greta Brigita.

Paskutinysis kūrinys – amerikiečių autorės Katherine Center romanas ‚‚Tai, kas nedega ugnyje”. Kūrinyje pasakojama apie ugniagesę, kurią į kitą valstiją pasikviečia jos mama, naujoje darbo vietoje prasideda įvairūs siužeto vingiai ir intrigos. Pasak apžvalgininkės, šis romanas lengvas, bet jame nagrinėjamos gan įdomios temos, ypač neištikimybės tema.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas