Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Sekmadienį į „Tauškučių skrynelę” sugužėjo mažieji atradėjai. Aišku viena, atrasti labai smagu ir norisi tai daryti ne tik darželyje, bet ir namuose. Kajus, Kajus Artis, Goda, Danielius, auklėtojos ir sumanytojos Vitalija ir Agnė dalijosi savo mintimis ir atrastais bnaujais dalykais. Paklausykit patys:
Daugiau nuotraukų socialiniame tinkle facebook „Tauškučių skrynelės“paskyroje.
Kad duona kepama iš ruginių miltų žino beveik kiekvienas mūsų miesto mažasis gyventojas. Tačiau kaip tie miltai atsiranda ne kiekvienam suaugusiam yra tekę patirti. Sakoma, kad pasitelkus etninės kultūros vertybes, vaikai išsamiau suvokia ir įsisąmonina iš kartos į kartą perduodamą senolių išmintį. Galima teigti, kad visos švietimo organizacijos rengia „atradimų“ išvykas, kurių metu vaikai turi galimybę pamatyti etnografines sodybas, įvairias kitas kultūros paveldo vertybes.
Dalyvaujant edukacinėse programose įvyksta pirmoji miesto vaiko pažintis su tradiciniais darbais, amatais. Tačiau jiems ypač retai tenka mokytis ne fragmentiškai, o patiriant visą daikto ar produkto atsiradimo, formavimosi istoriją. Vaikai tikrai yra matę rugio grūdus pedagogų rankose, akmenines girnas ir ližę muziejuje, laikę šiltos duonos kepalėlį savo rankose. Bet ar tai įgalina juos pajusti duonos atsiradimo visumą ir šventumą? Turbūt duona mums nėra tokia brangi ir sakrali kokia buvo mūsų senoliams. Kodėl taip atsitiko? Užmiršome patyriminio mokymosi svarbą, nors tai turbūt seniausia edukacijos forma. Mokymasis bedarant, suteikia galimybę vaikams patirti mokymosi turinį, skirtingai nuo demonstravimu pagrįsto mokymo. Ar galima tikėtis, kad vaikas, kuris savo rankomis pasėjo rugio grūdą, visą žiemą stebėjo kaip pro sniegą prasikalę daigeliai kantriai kenčia žiemos darganas, numes nebaigtą valgyti duonos riekelę? Tikėtina, kad ne. O jei dar kartu su suaugusiais pabandys nuimti derlių, sumalti grūdelius ir savo rankelėmis išglostys gražios formos duonelės kepalėlį… Tai mūsų mažos bendruomenės svajonė, kurią pradėjome įgyvendinti. Žengėme pirmą žingsnį – pasėjome rugelius. Žinome, kad laukia dar begalė kantrybės reikalaujančio darbo. Esame pasiryžę ne kalbėti apie duoną, ne inscenizuoti duonos kelią, bet eiti duonos keliu.
Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ informacija
Turi naujieną? ĮKELK!