Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

“Ivona, Burgundijos princesė” su tarptautine komanda Alytuje!

Prenumeruokite „FM99 radijo podcast’ą” ir įdomiausius bei svarbiausius pokalbius klausykite Jums patogiu metu.

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Alytaus miesto teatre statomas naujas spektaklis – Witoldo Gombrowicziaus “Ivona, Burgundijos princesė”. Jį režisuoja Istvan Szabo iš Vengrijos.

Istvan Szabo

Režisierius į Alytų atvyko tik prieš 12 dienų savo automobiliu, nes šiuo metu skristi keblu dėl pandemijos. I. Szabo yra patyręs režisierius, dirbęs daugybėje teatrų su labai daug trupių, bet teatrų jis nelygina, jie visi skirtingi ir vienaip ar kitaip geri. Pati pjesė, anot režisieriaus, yra apie  tuštybę ir žmones, jų santykius. Pjesėje susipina su komedija, tragika ir drama.

Aktorė E. Kordiukovaitė, vaidinanti spektaklyje taip pat nelinkusi lyginti darbo su lietuviais ir užsieniečiais režisieriais: “Na, sunku pasakyti, aš taip pat nelyginu iš kurios šalies, kokia kalba, bet tiesiog smagu dirbti su nauju žmogumi su polėkiu. Iš kiekvieno pasimokai ir jautiesi praturtėjęs, ir labai džiaugiuosi, kad teatras gali kviesti svečius atvykti iš kitų šalių.” 

Istvan Szabo ir Eglė Kordiukovaitė FM99 studijoje

Šiam spektakliui taip pat bus kuriama muzika ir kostiumai, o komandą išsirinko pats režisierius: “Tai yra tarytum bendrystė, aš dirbsiu su savo jau gerai pažįstamais žmonėmis, draugais ir mes žinome, kaip visi dirbame, nes esame pažįstami jau 12 metų, taigi dabar bandysime taip pat susibendrauti su Alytaus miesto teatro aktoriais.” – sako režisierius.

Šis spektaklis bus pastatytas labai greitai, per vieną mėnesį, nes aktoriai dar iki režisieriaus atvykimo atlikinėjo namų darbus, ruošėsi šiai pjesei. Ruošėsi ne tik aktoriai, bet ir pats I. Szabo: “Man asmeniškai pasiruošimas prasidėjo prieš mėnesį, bet pagrindiniai darbai prasidėjo, kai jau galėjome susitikti gyvai su aktoriais.” 

Pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, tarp jų ir kultūrą. “Per praėjusius metus, per šitą pandemiją man pavyko sukurti 4 pastatymus. Dviejų iš jų įvyko premjeros, dviejų vis dar ne, bet aš kaip kūrėjas negaliu nieko pakeisti. Tai yra lyg karas ir kai būna tokios situacijos, žmonės negalvoja apie kultūrą, meną ir nenuostabu, kad šiuo metu juo nelabai domimasi, bet svarbu nesustoti kurti.” – tikina režisierius.

Spektaklio premjera planuojama 30 balandžio dieną, jei jau bus atlaisvinti karantino ribojimai!

Istvan Szabo

P.S.

Gimė 1977 m. mažame miestelyje Transilvanijoje, Jibou, režisierius Szab ó K. István baigė T. MureMurethe Teatro meno universitetą 2000. m. Per dešimtmečius po to, kai dirbo režisieriumi trisdešimt penkiuose teatruose Rumunijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Vokietijoje ir Jungtinėse Valstijose.

Nuo 2015 metų jis gyvena Vengrijos sostinėje Budapešte, aktyvus svarbiose Vengrijos teatro scenose, tokiose kaip Nacionalinis teatras Budapešte, Nacionalinis teatras Debrecene, V örösmarty teatras Šzékesfehérvár ir kt. Prieš atvykdamas į Lietuvą, kovo 15 d. Istvan K. Szabo laimėjo prestižinį (valstybinį) Vengrijos meno Jászai Mari geriausio teatro režisieriaus apdovanojimą.

Šis reportažas finansuojamas Europos Sąjungos, Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“.

Kitos naujienos

Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift, pavadinęs šią muz...

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“