Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

Ką apie savo susitikimus skelbia Alytaus regiono savivaldybių vadovai ir ko ne?

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Savivaldybių svetainėse pristatomi jų politiniai vadovai, tačiau tai, ką jie veikia, viešinama nevienodai – Alytaus rajono mero darbotvarkėje visos dienos darbotvarkė, tuo metu Alytaus miesto mero dažniausias darbotvarkės įrašas – rytinis vadovų susitikimas ir tuo darbas baigiasi.

Visgi skaidrumo daugėja, džiaugiasi  „Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. NVO “Transparency International” Lietuvos skyrius atliko tyrimą ir supažindina su jo rezultatais. 

“Savivalda po truputėlį tampa skaidresnė, pradedame geriau suprasti su kuo susitinka ir bendrauja mūsų vietos politikai. Džiugu, kad dvigubai daugiau vietos bendruomenių lyderių dabar jau skelbia ilgalaikes darbotvarkes, jos nedingsta po dienos ar savaitės. Taip pat paskelbtų susitikimų skaičius išaugo pusantro karto. Tai reiškia, kad šiek tiek geriau žinome ką gi veikia mūsų lyderiai.” sakė S. Muravjovas.

Sergejus Muravjovas

Alytaus regiono savivaldybių vadovų darbotvarkės skiriasi

“Jos yra be galo skirtingos, yra du svarbūs dalykai. Pirma Alytaus miesto, Alytaus rajono ir Lazdijų rajono savivaldybių merų darbotvarkės yra ilgalaikės, jos nuolat pildomos ir niekur nedingsta. Tai yra labai didelis skirtumas palyginus su tuo, ką mes turime Druskininkų savivaldybėje, nes ten meras ir pavaduotojas skelbia savo darbotvarkę, bet neįmanoma matyti tęstinumo ji periodiškai atnaujinama ir mes tų darbotvarkių susitikimų apskaičiuoti negalėjome, nes neįmanoma žinoti su kuo meras bendravo kovą ar vasarį”. – aiškina “Transparency International” atstovas.

Politikai – merai, pavaduotojai, administracijų vadovai skatinami netrinti darbotvarkių pranešimų, palikti viską ilgesniam laikui. Be to, organizacija skaičiavo tik susitikimus, kurie buvo visų pirma su kitų institucijų, organizacijų atstovais, vidiniai pasitarimai ar susitikimai su administracijos žmonėmis nebuvo skaičiuojami, nes nėra aišku ar jie tikrai reikalingi.

Dažniausiai bendraujama su verslu

Anot S.Muravjovo, dažniausiai Lietuvos merai, administracijos vadovai bendrauja su verslu.

“Politikai dažniausiai bendrauja su verslu, verslo asociacijomis, verslininkais. Šiemet palyginus su pernai buvo žymiai daugiau susitikimų su medicinos atstovais, na, o toliau – švietimo ir sporto atstovai, NVO žmonės, kultūros ir meno atstovai, su kuriais irgi bendraujama nemažai. Aš džiaugiuosi, kad tų skaičių savivaldoje irgi yra daug ir dabar mes galime lyginti vietos ir nacionalinį lygmenį. Vidutiniškai dabar daugiau  susitikimų turi vietos politikai”, – pasakojo S. Murovjovas 

S.Muravjovas ragina skelbti su kuo konkrečiai vyko susitikimas, ne tik abstrakčiai rašant “su verslo atstovais”, bet ir informuoti kokie susitikimo rezultatai. Įsigaliojus įstatymų pakeitimams, privaloma ir registracija specialioje svetainėje skaidris.lt apie susitikimus su lobistais.

“Artėjant rinkimams nepamirškite, kad galite naudotis tokiais duomenimis ir užduoti klausimą, o ką gi nuveikė politikas per savo kadenciją?” – primena NVO atstovas. 

Klausykite daugiau!

Kitos naujienos

Jau visai netrukus Alytaus miesto teatro scenoje išvysite spektaklį-koncertą vaikams „Voro vestuvės (Voro...

Jau šį šeštadienį, gegužės 18 d., Alytuje „skanausime“ Muziejų nakties KOKTEILĮ. Vienas išskirtin...

Radijo stočiai „FM99“ pradėjus domėtis, kiek alytiškiams kainavo straipsnis apie Alytaus miesto mero Neri...

Paskutinį gegužės savaitgalį Druskininkai visus, ištroškusius poilsio ir pramogų, kviečia linksma...