Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

„Kultūros pakviesti“ – susitikimas su „Metų kūrybiškiausios sielos“ nominante, dainininke Julija Elžbieta Grigaliūte

Prenumeruokite FM99 podcast’ą „Kultūros pakviesti“: Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | Breaker|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šioje „Kultūros pakviesti“ laidoje kviečiame į susitikimą su dainų kūrėja ir atlikėja, „Metų kūrybiškiausios sielos“ nominante Julija Elžbieta Grigaliūte, pasakojusia apie muziką, kūrybą, mylimiausią Alytaus kampelį ir daug kitų gražių dalykų!

Julija Grigaliūtė, Nojus Ramanauskas ir Eglė Malinauskienė FM99 studijoje

Kaip apie į priekį skriejančią savo kūrybą kalbėjo Julija Elžbieta: „Pirma daina, kurią išleidau ir sukūriau, buvo „Spalvos“, antroji – „Perpus“ . Tarp jų daugiau nei pusės metų laikotarpis ir labai akivaizdus pakylėjimas tarp dainų, instrumentalo, manau, kad ir tarp vokalo yra didelis skirtumas. Ir man yra labai keista. Nes dabar išleidau dar ir trečią dainą (po metų pertraukos, aut.past.), – labai matosi tas nuolatinis tobulėjimas, kuriuo aš labai didžiuojuosi. Kol man daina pačiai neatrodys graži, jos niekada neišleisiu“. Julija nepasakoja sukurtų dainų prasmės, jai svarbu, kad kiekvienas klausytojų sukurtų savo viziją, įdėtų savo jausmus ir išgyvenimus.

Man Alytus – žalias, gražaus dangaus ir mielų žmonių miestas. Kažkaip pagalvojus apie Alytų, žinau, kad visada atsiminsiu tokį reginį, kuris, nežinau kodėl, visada suvirpina mano širdį – sankryža prieš „Nemuno“ aikštelę, prieš „Porą“, man labai kelia meilę Alytui, nes, atrodo, ta pagrindinė vieta per miesto dienas, per visas šventes, einant nuo teatro, labai graži. Ir, kai leidžiasi saulė Vakarų pusėje, labai gražiai nusidažo dangus. Man ten kažkodėl pati įsimintiniausia Alytaus vieta ir aš jos labiausiai pasiilgsiu, jeigu reikės išvažiuoti ilgam laikui.“

J. E. Grigaliūtė

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kokia yra Julija Elžbieta? Maža norėjo būti širdžių gydytoja, operuoti jas ir keisti. Turėdama lėlę-žmogų, su visomis kūno dalimis ir organais, kuriuos galėjo išimti, dėlioti, Julija dar vaikystėje išmoko, kokie ir kur organai yra, turėjo savo filosofiją, koks organas už ką atsakingas. Vėliau mergaitė svajojo būti astronautė, paskui – labai domėjosi planetomis… Kur nuves gyvenimas, baigus Alytaus Šv. Benedikto gimnaziją, Julija dar nežino, bet neabejoja, kad muzika bus tai, kas lydės ją tolyn. Ir visgi, kad ir kokį kelią ji pasirinks, svarbu, pasak Julijos, atrasti džiaugsmą visur ir visada. Jeigu kažkas nepatinka ir neįdomu, reikėtų atrasti raktelį, kabliuką, kas galėtų sudominti, dėl ko norėtum tai daryti! Ji visada randa paaiškinimą, kodėl įvyko vienaip ar kitaip, kodėl žmogus taip pasielgė. Ir visa tai – be jokio susierzinimo… neteisina, o paaiškina pati sau. Julijai Elžbetai svarbus pasaulis ir gyvenimas jame. Žmonija, kuri turi keistis geryn, ir kiekvienas turi pradėti nuo savęs.

Julija Elžbieta Grigaliūtė

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...