Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

L. H. Vasiliauskienė: „Vyrai ir moterys vis dar turi nevienodas galimybes naudotis savo vienodomis teisėmis“

Alytaus miesto savivaldybėje vyko Alytaus miesto moterų krizių centro rengiamas seminaras „Įstatymai situacija, sprendimai“ įgyvendinant projektą „Smurtą įveikime kartu“, skirtą „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“. Jo metu buvo aptariamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas teikiant apsaugą nuo smurto artimoje aplinkoje, Nacionaliniai ir tarptautiniai teisės aktai, aptariamos psichologinės traumos. Taip pat rengiamos rekomendacijos, kaip galėtų būti tobulinamas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus miesto savivaldybėje vyko Alytaus miesto moterų krizių centro rengiamas seminaras „Įstatymai situacija, sprendimai“

2011 m. gegužės 26 d. buvo priimtas LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kurio parengimą inicijavo asociacija Vilniaus moterų namai kartu su kitomis organizacijomis. Nuo 2012 m. įgyvendinat Įstatymą visoje Lietuvoje veikia 16 specializuotų pagalbos centrų, teikiančių specializuotą pagalbą smurtą ir prievartą patyrusiems asmenims. Pasak asociacijos Vilniaus moterų namai direktorės Lilijos Henrikos Vasiliauskienės,  šiuo metu vyksta akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“, kuri skirta atkreipti dėmesį į smurto prieš moteris problemą, telkti bendruomenes ir skatinti bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų su kuriomis susiduria smurtą ir prievartą patiriančios moterys.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Asociacijos Vilniaus moterų namai direktorė Lilija Henrika Vasiliauskienė

Kuo ankščiau bus suteikta efektyvi pagalba smurtą kenčiantiems asmenims, tuo didesnė tikimybė, kad moteris ir jos vaikai sukurs naują laimingą gyvenimą, o smurtinių santykių modelis nebus perduotas ateities kartoms. Nemaža yra sėkmės istorijų, liudijančių, kad efektyvi intervencija pakeičia ne tik moteris, bet ir jos vaikų gyvenimus ir yra svarbi investicija į visos Lietuvos gerovę. Kaip teigė Lilija Henrika Vasiliauskienė: „Smurto prieš moteris priežastys yra struktūrinės, jos susijusios su patriarchalinėje visuomenėje egzistuojančiu jėgos ir galios disbalansu tarp moterų ir vyrų. Reikia pažvelgti į visuomenėje vyraujančias kalbas – žmona namuose valdo tris kampus, vyras vieną, moteris turi pareigas, vyrai teises. Vyrai yra privilegijuota visuomenės grupė –  pažvelkime į sprendimų priėmėjus Seime ar Vyriausybėje, koks procentas moterų ten yra. Vyrai sudaro absoliučią daugumą turtingųjų, o moterys sudaro absoliučią daugumą neturtingųjų. Mūsų visuomenėje vengiama įvardinti, kad vyrai ir moterys turi nevienodas galimybes naudotis savo vienodomis teisėmis“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus miesto savivaldybėje vyko Alytaus miesto moterų krizių centro rengiamas seminaras „Įstatymai situacija, sprendimai“

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...