Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Marius Čiuželis: 98 procentus laiko skiriu veiklai, į kurią žiūriu, kaip į investiciją, tik grąža nebe finansinė

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Marius Čiuželis, investuotojas, mecenatas, „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas, veiklus, intelektualus žmogus, turintis aiškias gyvenimo vertybes ir kryptį, kuria nori judėti toliau. Turtinga ir pagrįsta kalba išsiskiriantis pašnekovas atviras pokalbiui. Prieš laidą Vijai pasiteiravus ar Marius turi tabu temas, kurių neliečia, jis labai greitai, atvirai atsako, jog tokių temų nėra. Drąsu, ypač žinant tai, jog laida „Papasakok man“ pagrįsta ekspromtu: jokių išankstinių klausimų ar specialaus pasiruošimo su pašnekovo viešųjų ryšių atstovu. 

Taigi, pokalbis apie senyvus žmones Lietuvoje, „Sidabrinę liniją“ ir labdaringą veiklą. Bendraudamas radijo eteryje Marius atskleidžia, ko reikia, pradėti labdaringai veiklai. Ar pakanka tik noro ar reikia dar kažko?

Marius Čiuželis

„Noras yra pirmas kriterijus, bet vis dėlto labiau svarbus arba svarbesnis kriterijus yra suvokimas kodėl tu to nori. Kodėl tas noras tau gimė ir kaip jis iki tavęs atėjo arba kaip tu jį subrandinai? Jeigu tai yra noras lygus užgaidai, tai užgaidos labai greit gali baigtis. Kita užgaida ateis, kažkas lengvesnio, smagesnio, paprastesnio, pigesnio, bet koks kriterijus… Bet, jeigu tu suvoki to savo darbo prasmę ir tu matai realiai rezultatą per tikrą poveikį, per tikras žmonių istorijas, per tikras jų ašaras, džiaugsmus. Jeigu nori, tai tada tai ir ateina, tarsi toks giluminis vertybinis suvokimas, kad tai ką darai yra tai, kas tave veža, tenkina, tu džiaugiesi, nori rytoj daryti dar to paties daugiau ir, jeigu aš tokį žmogų sutikčiau, sakyčiau: junkis drąsiai, važiuojam kartu“, – atsako  Marius.

„Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti, pasidalyti savo išgyvenimais, kasdieniais džiaugsmais ar rūpesčiais, bendrauti tarpusavyje ar kalbėtis su mūsų savanoriais, sulaukti emocinės ir informacinės pagalbos, kai slegia sunkūs išgyvenimai ar kamuoja neatsakyti klausimai. „Sidabrine linija“ naudotis paprasta, saugu ir nieko nekainuoja. Pasikalbėkite su žmogumi, kuriam rūpi, kaip jaučiatės šiandien“, – tokiu tekstu pristatoma „Sidabrinė linija“ interneto tinklapyje. Argi ne puiki galimybė senyviems, vienišiems žmonėms? 

Marius Čiuželis

Pasiteiravus Mariaus, kodėl ėmėsi veiklos, susijusios su senyvais žmonėmis, o ne su labdaringais projektais nukreiptais į vaikus arba, kad ir į benamius gyvūnus, pašnekovas labai aiškiai ir argumentuotai atsako (atsakymą išgirsite išklausę pokalbį). Negana to, atsakymas aiškiai atskleidžia Mariaus moralines vertybes. 

Sunku net įsivaizduoti, kokia apgalvota ir sudėtinga sistema paremta „Sidabrinės linijos“ veikla, kokias reikalingas ir net patogias paslaugas gali gauti senyvas žmogus susisiekęs su linijos savanoriais: nuo preciziško savanorių parinkimo, jų apmokymo iki pokalbių temų išskaidymo, tinkamų pašnekovų parinkimo ir dar daug subtilių sudedamųjų, kurias sunku apibūdinti trumpame tekste. 

Išklausę pokalbio tinklalaidę išgirsite įdomių faktų apie „Sidabrinę liniją“, apie Mariaus, žmogaus daugiau nei 20 metų praleidusio investicijų pasaulyje požiūrį, į ką jis investuoja šiandien, ar socialinė grąža gali būti tolygi finansinei ar bijo „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas senti ir kas sieja Marių su Mažuoju princu.

„Papasakok man” laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...