Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Mes Kitokie“ – rašytoja Unė Kaunaitė ir jos mistinė šalis Alkapė

 

Kiekvieną ketvirtadienį šeštą vakare Radijo stoties „FM99“ eteryje laida šaunuolė jaunimui „Mes Kitokie“! Jaunatviškas draivas, kitoks požiūris ir charizmatiški pašnekovai – visa tai ir dar daugiau laidoje jaunimui „Mes Kitokie“!

une kaunaite
Alkapė yra nedidelė šalis Europoje. Didžioji dalis knygos veiksmo vyksta Didžiojoje Britanijoje, į kurią iš Alkapės atvyksta jauni žmonės. Tik nesinori, kad knygą pavadintų tiesiog knyga apie emigraciją, nes žodis emigracija jau prisigėręs per daug reikšmių. Žinoma, emigracijos tema kūrinyje svarbi, bet man tai visų pirma kūrinys apie šeimą, savęs paieškas, santykį su sava šalimi, jos žmonėmis.

Ketvirtadienį laidoje kalbėjome su rašytoja, knygų „Žmonės iš Alkapės“ ir „Sudie, rytojau“ autore bei projekto „Kurk Lietuvai“ dalyve Une Kaunaite. Tiesioginiame radijo stoties „FM99“ eteryje Unė patikino, kad negali nerašyti, tačiau grafomanija to tikrai nepavadinsi! Naujausias Unės romanas „Žmonės iš Alkapės“ yra apie du brolius ir seserį, kurie išvažiuoja studijuoti į Didžiąją Britaniją. Romane nagrinėjamos emigracijos, savęs paieškų, tėvynės ir draugystės temos. Beje, Alkapė – tai nedidelė šalis Europoje, tam tikra mistinė erdvė, kurią romano skaitytojai neretai susieja su Lietuva. Šiuo metu Unė dalyvauja projekte „Kurk Lietuvai“. Tai – vienerių metų programa jauniems žmonėms, kurios tikslas – keisti viešąjį požiūrį ir visuomenės nuomonę apie jį. Kodėl Unė pasirinko studijas užsienyje, kokie yra studijų užsienyje privalumai ir trūkumai bei kas lėmė jos sprendimą po studijų grįžti į Lietuvą – klausykite pokalbyje!

SRTRF logo

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas