Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Mokyklų reitinguose aukščiausia vieta – Alytaus Šv. Benedikto gimnazijai

 

Žurnalas „Reitingai“, tęsdamas tradicijas, pristatė geriausių šalies mokyklų ir universitetų sąrašus. Kaip išsirikiavo ir kokias vietas užėmė Alytaus mokyklos kalbėjome su Gintaru Sarafinu, Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi. Plačiau klausykite pokalbio.

Gintaras Sarafinas, Žurnalo „Reitingai“ Vyr. redaktorius

„Alytaus kolegija šiuo metu yra 11 vietoje tarp visų valstybinių kolegijų. Kalbant apie bendrojo lavinimo mokyklas ir gimnazijas, Alytus kaip miestas atrodo solidžiai, nes švietime jūsų mokyklos, ypatingai gimnazijos, yra gana stiprios. Šiemet į pirmąjį gimnazijų 100-uką pateko penkios Alytaus gimnazijos. Aukščiausiai – į 14 vietą pakilo Alytaus Šv. Benedikto gimnazija. Taip pat į 100-uką pateko Alytaus Adolfo-Ramanausko Vanago gimnazija, Jotvingių gimnazija, Alytaus rajono Butrimonių ir Simno gimnazijos.“

Taip pat į 100-uką pateko Alytaus Adolfo-Ramanausko Vanago gimnazija, Jotvingių gimnazija, Alytaus rajono Butrimonių ir Simno gimnazijos

„Reitingų“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas atkreipė dėmesį į prastus šalies moksleivių matematikos pasiekimus. Anot jo, dalyje mokyklų moksleivių metinių pasiekimų vidurkiai nesiekia nė 3 balų.

„Matematikos dešimtokų lygmuo šiandien yra toks: 4,7 balo iš 10 yra visų šalies dešimtokų matematikos įvertinimas, įskaitant geriausias gimnazijas, licėjus – viską. Jei leistumėmės į žemesnės lygos mokyklas, tai ten ketvertas yra „karaliaus pažymys“, – sakė G. Sarafinas.

Anot jo, panaši situacija yra ir Mažeikių „Sodų“, Gargždų „Kranto“, Alytaus „Dzūkijos“, Kaišiadorių „Paparčio“ pagrindinėse mokyklose, Telšių „Džiugo“, Utenos „Saulės“ gimnazijoje. Pastarojoje, pavyzdžiui, visų 60-ies dešimtokų matematikos vidurkis siekia 3 balus iš dešimties.  Reitingų sudarytojai pabrėžia, kad šalies progimnazijose 43 proc. aštuntokų matematikos pasiekimai vertinami nepatenkinamai arba tik patenkinamai. Itin prastai rašymo pasiekimai vertinami 51 proc. progimnazijų moksleivių, skaitymo – 44 procentai. Pažymima, jog bent dešimt savivaldybių neparengia vaikų olimpiadoms ir tai, reitingų sudarytojų nuomone, rodo, jog šių savivaldybių mokyklose nebėra stiprių mokytojų, ypač matematikos, chemijos, fizikos.

Kitos naujienos

Žiemos pradžia Lietuvoje, Kalėdų laukimo ir gerų darbų metas. FM99 kalbino Alytaus Raudonojo kryžiaus vad...

„Donatas Čemeris sukūrė dainą, kuriai tekstą parašė Rūta Lukoševičiūtė, ir pasiūlė man padainuoti...

Gruodis jau įsibėgėjo, oro ir eismo sąlygos šiuo metu gana sudėtingos, o dėl atšiauresnio žiemos klimato ...

„Tikriausiai nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į oro sąlygas, kelio būklę, nuvažiavo nu...