Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Pasaulio alytiškių bendruomenės laidoje – Pasaulio lietuvaičių jaunimo stovyklos

Neretai užsienyje gyvenančios lietuvių šeimos vasaros atostogoms pasirenka Lietuvą – sugrįžta aplankyti giminaičių, poilsiauti gamtoje.Viena iš galimybių – lituanistinių mokyklų, esančių užsienyje, organizuojamos stovyklos Lietuvoje.Ne pirmus metus Rumšiškėse vyko kūrybinė stovykla ir buvo pastatytas muzikinis spektaklis, kuriame dalyvavo lietuviškų mokyklų užsienyje mokiniai. FM99 kalbino projekto vadovus Alviją Černiauskaitę ir Gediminą Zujų:

 

Tokiu būdu Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo reikalų komisijos projektas „Stovykla – Pasaulio Lietuva“ vasarą į stovyklą Dauguose (Alytaus r.) sukvietė apie 50 vaikų iš pasaulio lituanistinių mokyklų.
Vykta ir daugiau užsienio lietuviškų mokyklų ir Lietuvos mokyklų vasaros bendradarbiavimo projektų Lietuvoje. Šios stovyklos yra iš dalies finansuojamos Lietuvos, prie vaikų atvykimo į Lietuvą finansiškai prisideda ir jų tėvai, mokyklų bendruomenės. Užsienio lietuvių vaikai taip pat gali dalyvauti bet kurioje vasaros stovykloje. Beveik visose savivaldybėse mokiniams vasarą parengta daugiau kaip 300 edukacinių erdvių ir siūloma šimtai nemokamų veiklų – nuo susitikimų su rašytojais, meninio fotografavimo šokio judesyje, dailės užsiėmimų iki žygių nacionalinių parkų takais, sklandymo, išvykų į pasienio užkardas.


Daugų irklavimo bazėje buvo atidaryta pasaulio lietuvių vaikų stovykla, kurioje dalyvavo iš 14 šalių įvairių lituanistinių mokyklų atvykę lietuviškas šaknis turintys vaikai nuo 12 iki 18 metų. Stovykloje iš viso lankėsi 44 vaikai. Stovyklos atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas Labukas, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos narė Silvija Černiauskaitė. Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, tai pirmoji tokia stovykla organizuota Pasaulio lietuvių bendruomenės: „Tai pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla ir nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla akcentuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir meninę raišką, lietuvybės bei pilietiškumo puoselėjimą“. Apie stovyklą FM99 pasakojo Alvija Černiauskaitė:

 

Stovyklos metu dalyviams netruko veiklos – buvo numatyta duonos kepimo, dzūkiškų bandų edukacijos, kelionė į Trakus, ekskursija po Alytų, naktinis žygis Dauguose ir daug kitų užsiėmimų. Prie viso to, dalyviai susiskirstę į 6 komandas, visos stovyklos metu kūrė video filmus apie Lietuvą, kuriuos pristatė stovyklos pabaigoje. FM99 pasakoja Silvija Černiauskaitė:

 

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizavo Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Švietimo Komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė. Į stovyklą susirinkę vaikai iš JAV, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Lenkijos, Airijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių. Praėjusiais metais panaši stovykla Lietuvos šimtmečiui buvo organizuota Nemenčinėje.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas

Prie laidos prisideda :

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...