Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Patvirtinus Vytenį Andriukaitį sveikatos eurokomisaru, jo kabineto vadovu lapkričio 1 dieną taptų Lietuvos ambasadoriaus Europos Sąjungoje (ES) pavaduotojas Arūnas Vinčiūnas.

ES sveikatos ir maisto saugos komisaru siūlomas Vytenis Andriukaitis šiandien buvo  ant karštos kėdės. Atsakinėti teko į įvairius klausimus – kaip stabdyti medikų emigraciją, kaip mažinti vaikų nutukimą ir ką daryti, kad būtų uždraustas cianidas. Beje, kalbėdamas apie nutukimą, jis išskyrė reklamą prekybos centruose, kuri veikia vaikus. Esą reklama keičia vaikų pasaulėvaizdį. Lietuvis tvirtai žadėjo, kad maisto kokybės standartai ES nekis, o šalis nares paragino daugiau investuoti į sveikatos apsaugą. V Andriukaitis prisistatymą pradėjo keturiomis kalbomis – anglų, lietuvių, lenkų ir vokiečių, taip pabrėždamas savo sugebėjimus, tačiau į europarlamentarų klausimus atsakinėja lietuviškai.

Vytenis Andriukaitis 2

Naujoji Europos Komisija (EK) per pirmus šešis darbo mėnesius turės bendrą nuomonę dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultūrų naudojimo ir reglamentavimo, antradienį pareiškė į sveikatos ir maisto saugos eurokomisarus siūlomas Vytenis Andriukaitis.Pasak jo, naujai deleguotos EK pirmininkas Žanas Klodas Junkeris savo kalboje Europos Parlamente pažadėjo, kad EK greitai turės bendrą nuomonę dėl GMO reglamentavimo, o V.Andriukaičiui ir jo komandai teks tą nuomonę parengti.
Patvirtinus Vytenį Andriukaitį sveikatos eurokomisaru, jo kabineto vadovu lapkričio 1 dieną taptų  Lietuvos ambasadoriaus Europos Sąjungoje (ES) pavaduotojas Arūnas Vinčiūnas. „Jis (Vytenis Andriukaitis) man pasiūlė prisijungti prie pasiruošimo (klausymui Europos Parlamente). Pasiūlė šitą poziciją tada, kai jį nominavo Lietuvoje“, – po V.Andriukaičio prisistatymo Europos Parlamente sakė A.Vinčiūnas. Diplomatas tikino, kad su juo kalbėję Europos Parlamento ir kitų institucijų atstovai teigiamai įvertino V.Andriukaičio atsakymus.Socialdemokratas V.Andriukaitis antradienį išdėstė savo poziciją Žemės ūkio ir kaimo plėtros bei Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetams. Europarlamentarų klausymai Briuselyje vyksta nuo pirmadienio. Po jų Europos Parlamentas balsuos dėl naujos Europos Komisijos, kuriai vadovaus buvęs Liuksemburgo premjeras J.C.Junckeris. Nauja Komisija darbą pradės lapkritį.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...