Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – apie „Nieko rimto“ filosofiją, nesibaigiančią vaikystę ir vaizduotės galias

Sparnuotos karvutės, kiškiai, arkliukai bei šiltų spalvų deriniai… Turbūt nebūtų sudėtinga atspėti, kam priklauso šis kūrybos braižas. Sigutė Ach – viena žymiausių knygų vaikams iliustruotojų Lietuvoje, savo kūrybos kelią pradėjusi leidykloje „Nieko rimto“. Ji yra sukūrusi begalę atvirukų įvairiomis temomis, parašiusi dvi paveikslėlių knygas vaikams, taip pat šiuo metu lankosi miestų ir miestelių bibliotekose, kur veda kūrybiškumo užsiėmimus vaikams. Apie savo kūrybos pasaulį, niekad nesibaigiančią vaikystę, vaizduotės galias bei „Nieko rimto“ filosofiją kalbamės su Sigutė Abramavičienė plačiau žinoma, kaip Sigute Ach.

Dailininkė Sigutė Ach lankėsi Alytaus viešojoje Jurgio Kunčino bibliotekoje.
Dailininkė Sigutė Ach lankėsi Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

Pats gyvenimas man suteikia galimybę piešti. Atimdamas viena ar kita, jis man tarsi duoda atpildą ir talpina į piešimo ir lipdymo formatus. Tam aš daug nesipriešinau ir taip pradėjau piešti miniatiūras. Atvirai kalbant, aš niekada ir negalėjau piešti didelių darbų – miniatiūros polėkis buvo jau nuo mažens, mėgau kruopščiai, lėtai dirbti – kaip sraigutė“,- apie kūrybinio kelio pradžią pasakojo dailininkė.

IMG_7596

Sigutės Ach kuriami atvirukai į plačiuosius vandenis pradėjo „plaukti“ kartu su leidyklos „Nieko rimto“ veiklos pradžia. Kaip pasakoja pati menininkė, pirmieji trys metai leidykloje buvo tarsi ežiukas rūke, tačiau labai įdomūs, juokingi ir tikrai „Nieko rimto“. Pasak Sigutės Ach, ji ir pati gyvena vadovaudamasi „Nieko rimto filosofija“: „Ponai, nebūkite tokie rimti, su tokia veido išraiška padaromi patys blogiausi dalykai pasaulyje. <…> Nerimtumas nereiškia neatsakingumo, tai yra savotiškas polėkis, nesusireikšminimas, laisvumas ir aš stengiuosi būti šioje pusėje. Mano kūrybinė oazė tarsi izoliuoja mane nuo aplinkinio pasaulio triukšmo ir greičio. Aš ir pati gyvenu vadovaudamasi „Nieko rimto“ filosofija“, – sakė menininkė.

Sigutės Ach kūryba
Sigutė Ach yra sukūrusi dvi paveikslėlių knygas vaikams.

Tačiau paklausta, iš kur semiasi kūrybinių idėjų, Sigutė Ach šypsodamasi atsako, jog tai spontaniškai „kyla“ iš vidaus: „Konkretaus savo kūrybinio šulinio negalėčiau nurodyti. Manau, daugelis menininkų taip pat atsakytų: idėjų iš niekur nesisemi – jau gimstama su tokia žvaigžde, šuliniu, vandeniu, kuris ir prasiveržia. Aš turbūt esu gimusi piešti sparnuotas karvytes, ežiukus. Aš ir pati esu ta sparnuota karvytė ir tiesiog piešiu savo gentį“.

IMG_7622

Dailininkinės Sigutės Ach planuose – su leidyba nesusijusi autorinių darbų paroda, 2016 metais aplankysianti ir Alytaus miestą.

Sigutę Ach kalbino Dovilė Balčiūnaitė.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas