Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – internetinė platforma paskatins Dzūkijos menininkus lankytojams plačiai atverti duris

Šioje laidoje kalbėsime apie projektą „Meno bendruomenių regionuose kūrimas“, kurį įgyvendinant bus sukurta internetinė platforma, padėsianti susipažinti su regionų profesionalaus meno kūrėjais ir plačiau paskleisti žinią apie jų veiklą bei kūrybą.

Pastaruoju metu pastebima kūrėjų migracija į regionus, tačiau regionuose kūrėjai tampa nematomi ir neaktyvūs. Visuomenė netenka kūrėjų kūrybinio potencialo, jie ne visuomet pasitelkiami siekiant vystyti kultūrinį ir kaimo turizmą, retai įtraukiami į planavimo procesus. Internetinė platforma spręstų šią problemą dvejopai: grąžintų kūrėjus į visuomeninį gyvenimą, užtikrintų, kad jie turėtų potencialų pajamų šaltinį, ir paskatintų sistemingą visuomenės supažindinimą su menu, kultūra regionuose.

Architektūros centro nuotr.
Architektūros centro nuotr.

Platformoje bus pateikiama susisteminta informacija apie menininkus iš Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Klaipėdos ir Alytaus. Alytaus menininkams jau buvo pristatytas platformos veikimo principas. Pasak alytiškio dailininko Arūno Vaitkaus, tokia platforma paskatins konkurenciją tarp pačių menininkų: „Naudojantis platforma bus galima susisiekti su autoriumi, nesvarbu, kur jis gyvena: Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje, bet važiuojant ten, (platformoje – aut. past.) galima pamatyti, kokie menininkai ten kuria, ir susiskambinus su jais susitikti.“ Dailininko teigimu, virtualioje erdvėje informacija nuolat atnaujinama, todėl, naudojant šią platformą, būtų galima sukurti dirbtuvių tinklą, kuris padėtų pažinti regioną ir jame kuriančius menininkus.

Dailininkas Arūnas Vaitkus
Dailininkas Arūnas Vaitkus

Alytiškė režisierė ir dailininkė Loreta Skruibienė teigiamai įvertino internetinės platformos iniciatyvą ir vylėsi, kad projektas padės suburti Alytaus menininkus, nes šiuo metu jiems trūksta bendrumo. Režisierės teigimu, meno sklaidai trukdo menkas kultūros finansavimas, jos administravimo nebuvimas: „Tą inicijuoti turėtų pati valstybė ar savivaldybės, nes be kultūros mes jau gyvename 25 metai“ – sako režisierė – „Žmonės susivoks, kad jiems kažko trūksta. O tas kažkas turi būti kultūra.

Projektui „Meno bendruomenių regionuose kūrimas“ būtina regionų organizacijų parama. Šiemet planuojama pasitelkti 30 rajonų kultūros srities specialistus, o darbus koordinuotų 5 regioniniai kuratoriai, kurie būtų atsakingi už informacijos surinkimą ir pateikimą tinklapio kūrėjams. Platformą numatyta viešinti per kultūros centrus, bibliotekas, muziejus, kūrėjų asociacijas, turizmo informacinius centrus, savivaldybes ir socialinius tinklus.

Projektą numatyta pristatyti 5-iuose renginiuose,
Projektą numatyta pristatyti 5-iuose regioniniuose renginiuose.

Planuojama pirmajame projekto etape patalpinti iki 50 kūrėjų portfolio ir iki 200 kūrėjų kontaktinę informaciją. Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Daina Čečkauskienė, platformoje dalyvauti galėtų apie 20 Alytaus menininkų.

Pasak projekto koordinatorės Aidos Štelbienės, šio projekto tikslas – sukurti internetinę menininkų, reziduojančių Lietuvos regionuose, duomenų platformą. Internetinė platforma grąžintų kūrėjus į visuomeninį gyvenimą, užtikrintų, kad jie turėtų potencialų pajamų šaltinį, ir paskatintų sistemingą visuomenės supažindinimą su kūryba, menu ar kultūra. „Šis projektas yra orientuotas į potencialų kultūros mylėtoją, kuris linkęs keliauti po Lietuvą, darytis kultūrinius maršrutus, užsukant į menininkų studijas, bendraujant su jais.“ – tvirtina projekto koordinatorė.

Platformos galime tikėtis jau kitų metų vasarą.

Laidos „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojimo klausykite šeštadienį nuo 19 val.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Birželio 15 d. gautas pranešimas, kad Alytuje, Šilo g., iš prekybos vietos, po nakties, dingo elektros ge...

Alytaus miestui birželio 15 dieną minint gimtadienį atsiranda painiava, tai kiek gi metų miestui?...

2024-aisiais Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Alytaus skyrius jau 30-ą kartą išrinko Metų žmogų...

Šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 15 d. Vyksta Krep­ši­nio 3 x 3 tur­ny­ras Aly­taus mies­to sta...