Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Prie „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ prisijungė ir Alytaus miesto bei rajono mokyklos

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai ir mokytojai iš beveik 60 mokyklų šiandien rengia viešus „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymus ir ieško naujų būdų, kaip siekti didesnio sąžiningumo ir skaidrumo savo bendruomenėse. Šios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“, kuris per metus išaugo ketvirtadaliu ir dabar jungia 133 švietimo įstaigas iš daugiau nei 80 vietovių, narės.

Alytuje prie šio iniciatyvos prisijungė Šv. Benedikto gimnazija ir Dainavos pagrininė mokykla. Alytaus rajone Alovės pagrindinė mokykla, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimanzija, Simno gimanazija bei Daugų Vlado Mirono gimnazija.

korupcija-skaidrumas-kalvarijos-gimnazijos
Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai ir mokytojai iš beveik 60 mokyklų šiandien rengia viešus „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymus (Kalvarijos gimnazijos nuotr.)

Mokyklos bendruomenės skaitys šį „Sąžiningumo deklaracijos“ tekstą: „Mūsų mokykla yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narė! Kartu puoselėjame šias vertybes:

  • Sąžiningumą – mokydamiesi siekiame nenusirašinėti ir kitaip nesukčiauti;
  • Atsakomybę – pasitikime savimi, gerbiame savo bendramokslius ir kolegas;
  • Skaidrumą – esminius sprendimus mokykloje priimame atviru ir bendru moksleivių ir administracijos sutarimu.
  • Mūsų mokykloje yra ugdomi ateities lyderiai!“

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Per trejus metus tinklas išaugo beveik trigubai: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet jų – 133. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas. „Džiaugiuosi, kad mokyklų bendruomenės pradeda ieškoti konkrečių, suprantamų ir lengvai įgyvendinamų būdų, kaip kartu gali siekti daugiau sąžiningumo, atsakomybės ir skaidrumo savo aplinkoje. Matau, kad tokios iniciatyvos leidžia jauniems žmonėms pasijausti savo šalies šeimininkais ir patiems imtis pokyčių“, – sakė „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ koordinatorė Ingrida Palaimaitė.

Sąžiningumo mokyklų tinklas kuriamas „Transparency International“ Sekretoriato, Prancūzų instituto Lietuvoje bei Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje pagalbos dėka.

Kitos naujienos

Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift, pavadinęs šią muz...

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“