Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Pusšimtis Lietuvos mokyklų įsipareigos siekti daugiau skaidrumo

 

KG_talking-600x850
Karolis Granickas

Pusšimtis švietimo įstaigų per artimiausius du mėnesius susijungs į „Sąžiningumo mokyklų“ tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

Radijo stoties „FM99“ eteryje gruodžio 9 d. minimos Tarptautinės antikorupcijos dienos proga bendravome su „Transparency International“ projektų vadovu Karoliu Granicku. Klausykite pokalbio.

Pasirašydama sąžiningumo deklaraciją kiekvienos mokyklos bendruomenė pasižadės esminius sprendimus mokykloje priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieni kitus.

Kaip pranešė akciją inicijavęs su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), „Sąžiningumo mokyklų“ tinklas yra neformali iniciatyva, prie kurios gali prisidėti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalytis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas.

TILS vadovas Sergejus Muravjovas BNS sakė, kad sąžiningumo deklaracijas pasirašys mokyklų administracijų atstovai, o mokiniai ir asmeniškai pasiryš nenusirašinėti – planuojama, kad artimiausiu metu tokius pasižadėjimus pasirašys 1500 tinklo mokyklų moksleivių.

„Mes pradedame akciją, šį kartą tai yra tik ta moksleivių dalis, su kuriais mes ir mūsų savanoriai susitiks šią savaitę. Tai yra akcijos pradžia, esmė yra ta, kad pati mokykla pasirašo sąžiningumo deklaraciją, ir mes ne vieną kartą ateityje žadame dar į tas mokyklas grįžti“, – sakė S.Muravjovas.

Akciją inicijavo TILS kartu su savanoriais iš programos „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių“ judėjimo, Baltosios bangos iniciatyvos, programos „LT Big brother“ bei TILS alumnais.

2011 metais TILS „Jaunimo sąžiningumo“ tyrimas parodė, kad beveik pusė (47 proc.) šalies moksleivių mano, jog nesąžiningas elgesys yra paplitęs Lietuvos mokyklose. Devyni iš dešimties (88 proc.) moksleivių prisipažino nusirašinėję, beveik tiek pat (87 proc.) yra davę nusirašyti, dauguma (81 proc. ) pateisina elgesį „paslauga už paslaugą“ bei naudojimąsi pažintimis įsidarbinant (68 proc.).

Trumpai: nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.

Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.

KG_talking-600x850

Kitos naujienos

Žinai informaciją...

Pietų Lietuvoje prie Druskininkų esantis Raigardo pasienio punktas su Baltarusija bus uždarytas nuo kovo....

Knygų mugė 2024-ieji jau čia pat! FM99 kalbame su rašytoja, vertėja, dėstytoja Irena Buivydaite, ...

Grupės „Biplan“ muzikantai jau džiaugiasi į Lietuvą atkeliavusiomis naujomis vinilo plokštelėmis. Minint ...