Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Kokie partijų ANTIKORUPCINIAI įsipareigojimai – FM99 pasakoja Sergejus Muravjovas

Du trečdaliai rinkimuose kandidatuojančių partijų (12 iš 17) sieks viešinti susitikimus su interesų grupėmis, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos politinių partijų antikorupcinių nuostatų apklausos rezultatai. Beveik visos partijos teigia, jog svarbu užtikrinti viešųjų pirkimų vykdymą, grįstą atvirais duomenimis, efektyvią lobistinės veiklos stebėseną bei atverti galutinių naudos gavėjų registrą.

Į TILS pateiktą klausimyną rugsėjo 28 – spalio 2 dienomis atsakė 15 iš 17 Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga atsakymų nepateikė.

„Džiaugiuosi, jog dauguma kandidatų yra pasiryžę pradėti nuo savęs bei siekti didesnio skaidrumo savo kasdienėje veikloje“ – FM99 sako Sergejus Muravjovas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas.

„Norėčiau, kad po ketverių metų pirmautume ES atvirų duomenų srityje ir dar labiau praskaidrintume Lietuvos politiką”, – sakė jis.

7 partijos įsipareigojo viešinti visus bet kokia forma gautus teisėkūros pasiūlymus, o 4 – detalias išlaidų rinkiminei kampanijai socialiniuose tinkluose ataskaitas. 4 partijos taip pat pasižadėjo viešinti viską apie savo veiklą.

Keturiems penktadaliams partijų yra svarbu užtikrinti atšalimo laikotarpio stebėseną (13 iš 15) bei atverti ilgalaikius ir trumpalaikius leidimus į Seimą gaunančių viešų asmenų ir visų institucijų, organizacijų sąrašus (12 iš 15).

Paklaustos apie svarbiausius antikorupcinius tikslus, trečdalis partijų nurodė, jog sieks didesnio viešųjų pirkimų skaidrumo ir efektyvumo (5 iš 15), 4 partijos – griežtesnių bausmių už korupcinius nusižengimus, po 2 partijas pasisakė už teismų skaidrumo didinimą, teisėjų ir prokurorų atrankos skaidrinimą, asmeninę politikų ir valstybės tarnautojų atsakomybę bei piliečių įtraukimą į sprendimų priėmimą, visuomenės antikorupcinį ugdymą ir duomenų atvėrimą.

Dauguma partijų (11 iš 15) pasidalino pastarųjų metų geraisiais antikorupcijos ir skaidrumo pavyzdžiais. Jos nurodė 23 pavyzdžius, tarp kurių – korupcijos apraiškų visuomenėje mažėjimas, antikorupcinių įstatymų priėmimas ir tobulinimas, tokių kaip Pranešėjų apsaugos įstatymas, Lobistinės veiklos įstatymas, Korupcijos prevencijos įstatymas bei Civilinio turto konfiskavimo įstatymas bei pradėti tyrimai dėl korupcijos.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia.

Partijoms skirtą klausimyną galite pamatyti čia. Partijų pateiktus atsakymus galite rasti čia, o kiekvienos partijos atsakymų suvestines – čia (kalba netaisyta).

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...