Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Sesuo Emanuelė: „už savo pasirinkimą dėkinga šeimai, kunigui ir Dievui“

Ankstyvoje jaunystėje pajautusi pašaukimą tarnauti Dievui, Emanuelė nedvejodama pasirinko vienuolės kelią. Devyniolikmetė mergina nesiekė išsilaisvinti iš tėvų kontrolės, važiuoti studijuoti į didmiestį ir pasinerti į audringus jaunimo vakarėlius, ji save atrado tikėjime.

Emanuelė

Retas jaunos asmenybės tikrumas ir apsisprendimas stebina. Pasak sesers Emanuelės, jeigu tektų iš naujo spęsti tapti vienuole ar ne, dabar ji gerai pagalvotų ir to ryžto, kuriuo degė ji anuomet nebūtų tiek daug.

Kas gi atsitiko? Per 25 metus vienuolystės jai teko susipažinti su daugybe patirčių, ne visos jos buvo malonios ir dvasiškai pakylėjančios. Vienuolei teko patirti ir patyčių, ir nepasitikėjimo, ir kitų sunkumų, abejonių dėl apsisprendimo. 

Nepraleisite įdomių pokalbių prenumeruodami mūsų tinklalaidę  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS

„Papasakok man“ laidoje Emanuelė atvira, be jokio slapukavimo papasakojo apie ankstyvos jaunystės romantišką susižavėjimą jaunuoliu. Tai įvyko prieš pat vienuolystės įžadus, tačiau sprendimas tapti vienuole buvo stipresnis už pagundą pasirinkti pasaulietišką gyvenimą.

Vijos ir Emanuelės pokalbis – 1 dalis
Vijos ir Emanuelės pokalbis – 2 dalis

Gerumu ir išmintimi švytinti Emanuelė teigia, kad jai neprastai svarbu padėti žmonėms, todėl neatsitiktinai pasirinko ir Šv. Elžbietos seserų kongregaciją, kuriai ji ir priklauso. Kuo ypatinga šį kongregacija, kiek dar Lietuvoje yra moterų ir vyrų vienuolių ordinų, kuo jie skiriasi išgirsite paklausę Vijos ir sesers Emanuelės pokalbio įrašą.

Tampant vienuole keičiasi visas gyvenimas, nelieka ankstesnių įpročių, šeimos, draugų, net vardo. Tu jau nebe priklausai sau, šeimai, praeičiai. Net žiedas, panašus į vestuvinį ant vienuolės piršto deklaruoja, kad ji pasižadėjusi Kristui. Jokių žvilgsnių atgal – sprendimas priimtas.

Apie vardo pasirinkimą Emanuelė pasakoja su džiaugsmu ir meile. Tai neatsitiktinis gražiai skambantis šventas vardas. Tam, kad jį gautų Emanuelė pasidarbavo, kaip reikiant – prirašė, kaip pati sako, šimtus lapelių, kuriuose motyvavo, kodėl norėtų vadintis šiuo hebrajišku vardu.

Emanuelė muzikali, groja vargonais bažnyčioje, klauso muziką. Jos širdis linksta prie religinės muzikos, pasak jos šios muzikos pasirinkimas platus: nuo giesmių iki hip hopo ir metalo.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Nemaža dalis pokalbio buvo skirta ir drabužiams, nenuostabu juk šnekučiavosi dvi moterys. Emanuelė didžiuojasi savo abitu ir kai nuvykusi į Romą pamatė daugybę seserų vilkinčių įvairiausius abitus: rožinius, žalius ir kitokius, pati mintyse džiūgavo, kad jos pats mieliausias – juodas.

Kokia Šv. Elžbietos seserų kongregacijos istorija, kas yra vienuolės charizma, kaip tapti vienuole, ką seserys veikia laisvalaikiu, pagaliau, kokius abitus turi seserys elžbietietės ir dar daug malonių dalykų išgirsite išklausę radijo laidos „Papasakok man“ įrašą.

Daugiau: Andra Kavaliauskaitė: norėčiau sužinoti, kuo matuojamas grožis

Kitos naujienos

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...

Pivašiūnai – svarbiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vieta. Švč. Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Pag...