Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

XSense kūrėja Aiste Noreikaitė – noriu kad kiekvienas susirastų prasmę „Patyrimų šalme“

Patyrimų šalmas (XSense) – neurologijos ir garso pasaulius apjungiantis produktas. Šalme įmontuotas EEG (elektroencefalografas) nuskaito vartotojo smegenų bangas, ir jos grįžta vartotojui, bet jau kaip garsas.

Klausykite interviu su „XSense kūrėja“ alytiške Aiste Noreikaite.

Aiste
aistenoreikaite.com

 

Nervų ląstelės – neuronai – vieni su kitais bendrauja elektros impulsais. Didesnėms neuronų grupėms skleidžiant vienodą signalą, susidaro smegenų bangos.Žmogaus smegenyse fiksuojamos penkių rūšių bangos, ir jos gali susidaryti žmogaus galvoje vienu metu, – skirtingos smegenų dalys, priklausomai nuo jų aktyvumo, skleidžia skirtingus signalus.Šalmas suprogramuotas taip, kad išaugus „meditacijos“ rodikliui, garsas paaukštėja, o kuomet naudotojas labiau susikaupęs – garsas tampa ritmingas ir pulsuojantis.

exp_helm3
aistenoreikaite.com

Kaip sako alytiškė Aistė Noreikaitė “Norėčiau pabrėžti, jog prietaisas nėra skirtas gydymui, orientuojamės labiau į sveiko žmogaus gyvenimo kokybes pagerinimą.” Idėja merginai gimė universitete, bendraujant su asmeniniu mentoriumi, gerai žinomu laisvos improvizacijos atlikėju Steve’u Beresfordu, tačau daugiausia ji klovėsi savo draugų ir pažįstamų pagalba.Aistės planuose meno ir mokslo salyčio taškai.Nuo vaikystės augusi su muzika ,Aistė sako ,kad įdomu būtų pastudijuoti smegenų bangų muzikos poveikį individualiam žmogui.

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...