Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Algirdas Verbauskas: „su Alytumi mane sieja stiprus emocinis ryšys“

 

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro smuikininkas Algirdas Verbauskas prieš koncertą Berliner Konzerthaus scenoje (asmeninio archyvo nuotr.)

Laidoje vyko pokalbis su nacionalinio simfoninio orkestro smuikininku Algirdu Verbausku. Ką kūrė ir veikė jo tėvai ir seneliai, koks indėlis į miesto, šalies istoriją atskleisime dar vienoje radijo laidoje – pasakojime.

Algirdas Verbauskas griežė pirmuoju smuiku didžiausiuose šalies orkestruose, akompanavo tokiems solistams kaip Mstislavas Rostropovičius, Mūza Rubackytė, Monserat Kabaljė ar Violeta Urmana. Jau ne vienerius metus Algirdą galima sutikti ir Dainavos šalies muzikos festivalio koncertuose su įvairių kartų muzikantais kilusiais iš Alytaus. Pats alytiškis pasakoja, jog sentimentai sukyla kiekvieną kartą grįžus į gimtąjį miestą. „Su miestu mane sieja stiprus emocinis ryšys“.

Ne veltui sakoma, jog obuolys nuo obels toli nenurieda. Algirdo tėtis tarpukariu privačiai mokėsi griežti smuiku: „nuo mažens būdavau šalia jo, girdėdavau, kaip jis groja, todėl nieko nuostabaus, kad ir pats paėmęs pagaliukus kieme imituodavau smuiko griežimą“, – sako smuikininkas. Ir Algirdo vaikystėje jo kelias pro sporto mokyklą vedė į tuometinę  Alytaus muzikos mokyklą.

Algirdo Verbausko šeima maždaug apie 1970 metus, priešais savo namus dabartinėje Lelijų g. Algirdas viduryje tarp sesers ir brolio (šeimos archyvo nuotr.)

Smuikininkas 1976 m. pradėjo dirbti Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, kurį laiką buvo kolektyvo koncertmeisteris. Begalė kelionių, koncertų ir ne vien griežimas simfoniniame orkestre, bet ir įvairūs kameriniai projektai. Ko gero, 7-o dešimtmečio dvasia, kuri pleveno Alytaus miesto sode, domėjimasis ne tik akademine – klasikine muzika, galbūt ir buvo tas postūmis ieškoti naujų išraiškos būdų ir formų. Tame tarpe ir kameriniuose projektuose.

Algirdas Verbauskas (FM99 nuotr.)

O plačiau apie Algirdo Verbausko šeimą, prisiminimus bei Alytų klausykite laidos įrašuose.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...