Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Vaclovas Goštautas kurdamas verslą ruošia dirvą savo vaikams

 

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

Nuotraukoje Vaclovo močiutė Katrina, mama Angelė bei tėtis Vaclovas (šeimos archyvo nuotr.)

Goštautai – dabartiniai giminės palikuonys sukūrę kelis verslus mieste, dirba su jaunimu, padeda jauniems žmonėms kurti ir steigti savo verslą ir darbo vietas. Kokia buvo ši šeima ir giminė, ar verslumo gyslelė paveldėta? O laidoje pokalbis su alytiškiu, verslininku Vaclovu Goštautu.

Kalbėdamas apie gimines Vaclovas pradeda nuo savo senelių: „iš tėtės pusės senelis Goštautas mirė anksti, kai man buvo keli metai, o močiutė gyveno virš 90 metų, ją atsimenu puikiai. Aš sakau, kad tikresnio alytiškio negali būt, nes gyvenau Pirmajame Alytuje, gimiau prie pat piliakalnio, ten ir augau bei ir dabar tikiuosi grįžti į ten –  vis dar vyksta žemės atgavimo procesai“

Alytiškio senelis žemę prie piliakalnio gavo už tai, kad buvo Lietuvos valstybės savanoris, jam buvo skirta 30 arų už piliakalnio. „Mano senelis buvo paštininkas, išlaikė visą šeimą. O visai neseniai sužinojau, kad močiutė aprūpindavo Pirmojo Alytaus gyventojus aliejumi, cukrumi ir panašiais dalykais – čia turbūt tos pirmosios verslumo ištakos, verslumo principai“, – sakė Vaclovas Goštautas.

Alytiškis, verslininkas Vaclovas Goštautas (FM99 nuotr.)

Kalbėdamas apie emigraciją Vaclovas sako, kad Goštautai labiau sėslesni ir nežino daug išvykusių į užsienį: „Ir mano sūnūs trys buvo išvažiavę, liko tik vienas užsienyje, bet ir jam ruošiama dirva sugrįžti namo – čia nusipirko butą. Mano visi sugrįš.. taip tikrai… Mano sūnūs ir aš linkę turėti daug draugų, pinigai ne esminis dalykas, esminis dalykas draugai. Tas gyvenimas, vienas kitam padėti, pasidalinti – tai pas mus įaugę“.

Vaclovas Goštautas papasakojo ir apie savo kuriamus verslus: „Mano gyvenimas kas 10 metų keičiasi, kardinaliai keičiasi ir specialybė. Kai praėjau 4 etapus sukasi viskas iš naujo. Aš esu vadovavęs įmonei, kuri gamino klozetų dangčius. Kai vyko perversmas Ukrainoje ir Prezidentas Janukovyčius pabėgo į Rusiją, išgarsėjo jo auksinė vila. Šioje viloje buvo rasti klozetų dangčiai, kurie buvo mano pagaminti. Mes su medžiu turime daug patirties. O paskutinė idėja yra surišta su vaikais, nes aš jau mečiau savo verslus, jų atsikandau. Tačiau dėl vaikų gimė idėja kursti medinius automobilių vairus“.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...