Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Šeštadienį Lazdijuose – Pirmosios vagos šventė

Šį šeštadienį, balandžio 29-ąją, Lazdijų hipodrome vykstradicinė – tarptautinė Pirmosios vagos šventė, skirta pagerbti pabudusią žemę ir prisiminti senovinius Jurginių papročius. Prasminga tradicija, kurios metu rengiamos arimo arkliais varžybos, sulaukia didelio dalyvių ir žiūrovų dėmesio ir iš visos Lietuvos bei kaimyninės Lenkijos.

Šį šeštadienį, balandžio 29-ąją, Lazdijų hipodrome vykstradicinė – tarptautinė Pirmosios vagos šventė

Dabartinės Jurginių šventimo tradicijos turi daug bendra su pagoniškoje Lietuvoje švęsta Jorės arba Jūrės švente. Jorė valdo žemės raktus, prikelia augmeniją, „atrakina“ žemę ir siunčia lietų. Jorė globoja arklius, gyvulius ir žvėrelius. Šventė skirta atbundančiai žemei ir prasidedantiems pavasario darbams. Šio renginio tikslas – skatinti bei populiarinti senąsias žemdirbystės tradicijas, užmegzti kultūrinius, verslo santykius tarp minėtų valstybių ir savivaldybių, žemdirbių ir juos aptarnaujančių verslo įmonių.

Visu šventės metu šurmuliuos prekybininkų, ūkininkų ir amatininkų mugė, kur bus galima įsigyti įvairių tautodailės dirbinių, medžio gaminių pagamintų lazeriu, papuošalų, vilnonių antklodžių, veltinių, keramikos, žaislų, įvairiausių kepinių, skanėstų, pieno, žuvies ir rūkytų gaminių.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...