Klausyti gyvai

13:35 - 15:00

Ši diena muzikos istorijoje

12 tūkst. 0,5 l talpos buteliukų – tiek vandens iš Alytuje įrengtų kranelių jau suvartojo gyventojai

12 tūkst. 0,5 l talpos buteliukų – tiek alytiškiai ir miesto svečiai suvartojo vandens iš beveik prieš du mėnesius A. Baranausko ir Žaliojoje gatvėse įrengtų dviejų geriamojo vandens fontanėlių. Šią savaitę Alytuje pastatytos dar dvi tokios geriamojo vandens aikštelės – Senamiesčio skvere bei Rotušės aikštėje, todėl dabar dviratininkai, pėstieji ir jų augintiniai karštą vasaros dieną atsigaivinti ar pasipildyti vandens atsargas gali net keturiose Alytaus miesto vietose!

 Vandens fontaneliai Alytuje (Rotuses aikste)  (4)

Pasak geriamojo vandens kolonėles įrengusios įmonės „Dzūkijos vandenys“ direktoriaus pavaduotojo Tomo Valatkos, nuo geriamojo vandens kolonėlių įrengimo iš Žaliojoje gatvėje esančių kranelių gyventojai išgėrė per 1 tūkst. litrų vandens, tuo metu iš A. Baranausko gatvėje, šalia pėsčiųjų ir dviračių tako įrengtų kranelių – apie 5 tūkst. litrų vandens. „A. Baranausko gatvėje geriamojo vandens fontanėliai įrengti šiek tiek anksčiau, be to, ypatingai savaitgaliais ir vakarais čia didesnis dviratininkų ir pėsčiųjų srautas, todėl ir vandens išgeriama daugiau“, – kalbėjo T. Valatka.

Kiekvienoje kolonėlėje yra po tris kranelius, skirtus atsigerti gyventojams, jų augintiniams ir patogiai įsipilti vandens į savo indą. T. Valatkos teigimu, kolonėlės pagamintos iš itin patvarių medžiagų. „Siekiant, kad šios geriamojo vandens stotelės kuo ilgiau tarnautų alytiškiams, kolonėlės pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Tikimės, kad ir gyventojai bus supratingi ir tausos bendrą, visiems skirtą turtą“, – sakė T. Valatka.

Vandens fontaneliai Alytuje (Zalioji gatve)  (1)

 „Labai puiki mintis įrengti gyventojams šiuos kranelius. Juolab tai tikras, natūralus ir labai geras vanduo. Dzūkijoj vanduo pats geriausias“, – pasakojo atsigaivinti iš geriamojo vandens fontanėlio stabtelėjęs hidrogeologas Mykolas Kaminskas. Pasak jo, šis vanduo atkeliauja tiesiai iš gręžinio ir saugyklose ilgai neužsilaiko, todėl tai daug naudingiau nei parduotuvėje pirktas, į plastiko indus išpilstytas vanduo.

Kitos naujienos

Mugė SUKURTA LIETUVOJE, subūrusi Lietuviškų prekių ženklų puoselėtojus, vyks gegužės 22...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) patirtis, kuriant ir plėtojant regioninę atliekų tvar...

Kas yra dzūkas, kuo ypatinga Dzūkija, kas lėmė čia įsikūrusių žmonių gyvenimo būdą, f...

Gegužės 20-21 dienomis startuoja Drive-in seansai Alytuje, Alytaus dainų slėnio aikštelėje.