Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

12 tūkst. 0,5 l talpos buteliukų – tiek vandens iš Alytuje įrengtų kranelių jau suvartojo gyventojai

12 tūkst. 0,5 l talpos buteliukų – tiek alytiškiai ir miesto svečiai suvartojo vandens iš beveik prieš du mėnesius A. Baranausko ir Žaliojoje gatvėse įrengtų dviejų geriamojo vandens fontanėlių. Šią savaitę Alytuje pastatytos dar dvi tokios geriamojo vandens aikštelės – Senamiesčio skvere bei Rotušės aikštėje, todėl dabar dviratininkai, pėstieji ir jų augintiniai karštą vasaros dieną atsigaivinti ar pasipildyti vandens atsargas gali net keturiose Alytaus miesto vietose!

 Vandens fontaneliai Alytuje (Rotuses aikste)  (4)

Pasak geriamojo vandens kolonėles įrengusios įmonės „Dzūkijos vandenys“ direktoriaus pavaduotojo Tomo Valatkos, nuo geriamojo vandens kolonėlių įrengimo iš Žaliojoje gatvėje esančių kranelių gyventojai išgėrė per 1 tūkst. litrų vandens, tuo metu iš A. Baranausko gatvėje, šalia pėsčiųjų ir dviračių tako įrengtų kranelių – apie 5 tūkst. litrų vandens. „A. Baranausko gatvėje geriamojo vandens fontanėliai įrengti šiek tiek anksčiau, be to, ypatingai savaitgaliais ir vakarais čia didesnis dviratininkų ir pėsčiųjų srautas, todėl ir vandens išgeriama daugiau“, – kalbėjo T. Valatka.

Kiekvienoje kolonėlėje yra po tris kranelius, skirtus atsigerti gyventojams, jų augintiniams ir patogiai įsipilti vandens į savo indą. T. Valatkos teigimu, kolonėlės pagamintos iš itin patvarių medžiagų. „Siekiant, kad šios geriamojo vandens stotelės kuo ilgiau tarnautų alytiškiams, kolonėlės pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Tikimės, kad ir gyventojai bus supratingi ir tausos bendrą, visiems skirtą turtą“, – sakė T. Valatka.

Vandens fontaneliai Alytuje (Zalioji gatve)  (1)

 „Labai puiki mintis įrengti gyventojams šiuos kranelius. Juolab tai tikras, natūralus ir labai geras vanduo. Dzūkijoj vanduo pats geriausias“, – pasakojo atsigaivinti iš geriamojo vandens fontanėlio stabtelėjęs hidrogeologas Mykolas Kaminskas. Pasak jo, šis vanduo atkeliauja tiesiai iš gręžinio ir saugyklose ilgai neužsilaiko, todėl tai daug naudingiau nei parduotuvėje pirktas, į plastiko indus išpilstytas vanduo.

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...