Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

5 000 kilometrų tarnybiniu transportu – smulkmena ar atleidimas iš pareigų?

Alytaus miesto savivaldybė kreipiasi į savo dviejų viešųjų įstaigų dalininkus dėl šių įstaigų vadovų atšaukimo iš pareigų. Po sušauktų Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto bei Alytaus miesto socialinių paslaugų centro dalininkų susirinkimų  nuspręsta vadoves atleisti.

Centralizuoto vidaus audito metu nustatyta, jog šių įstaigų direktorės tarnybinį transportą bei darbo laiką naudojo ne tarnybos tikslais. Šis auditas buvo atliktas ir Alytaus nakvynės namuose, tačiau pažeidimų šioje įstaigoje nerasta. Atliktas auditas nustatė kad Gita Špucienė praėjusiais metais, nuo vasario iki gruodžio mėnesio, asmeninais tikslais pravažiavo daugiau kaip 400 kartų. Iš jų – 83 kartus darbo metu važiuota į vietą, kur veikia jos privatus kabinetas. Tuo tarpu Daiva Gudzinevičienė savo asmeniniais reikalais važiavo beveik 90 kartų. Iš jų 21 kartą ji darbo metu važiavo į savo kitą darbovietę. Abi direktorės  bus atleistos nuo vasario 5 dienos. Plačiau klausykite reportaže.

Kaip sakė savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Modesta Tarasauskienė nustatyta, kad minėtos direktorės nuolat asmeniniais tikslais važinėjo tarnybinėmis mašinomis. „Viešojoje erdvėje buvo informacijos, esą kelis kartus važiuota, bet iš tikrųjų analizė parodė, kad pažeidimai buvo sistemingi (…). Gita Špucienė pernai nuo vasario iki gruodžio mėnesio asmeniniais tikslais važiavo daugiau kaip 400 kartų, iš jų pagal kelionės maršrutą 83 kartai – darbo metu į vietą, kur veikia jos privatus kabinetas. Daiva Gudzinevičienė važiavo beveik 90 kartų, iš jų 21 kartą ji darbo metu važiavo į savo kitą darbovietę“, – aiškino savivaldybės atstovė.

Alytaus savivaldybė inicijuoja dviejų įstaigų vadovų atšaukimą iš pareigų

„Esame atsakingi prieš miesto gyventojus už skaidrų ir ekonomišką savivaldybės lėšų naudojimą“,  – teigė  Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas. „Darbui skirtas laikas ir priemonės turi būti naudojami tik tarnybos reikmėms ir tokių nusižengimų toleruoti neketiname“.

Socialinių paslaugų centro direktorė G. Špucienė sako, kad auditas į jos darbą pažiūrėjo formaliai. Moteris teigė gražinusi į įstaigos kasą 46 eurus už atvejus, kurie pripažinti pažeidimais, tačiau jų konkretizuoti nenorėjo. „Tada reikėtų papasakoti labai daug – kiek aš vežioju savo mašina, turėčiau papasakoti, ką mes neformaliai dirbame, ko neliepta daryti, bet mes darome. Turime daug neįgalių žmonių, daug socialinės rizikos šeimų, vaikų, reikėtų papasakoti, kaip jiems vežame maistą, kaip suorganizavau akciją „Alytiškis – alytiškiui“, kuri trunka jau šešerius metus, ir Alytaus miesto gyventojai neša pas mus įrengtose patalpose avalynę, drabužius, buities rakandus, vaikiškus vežimėlius, naujagimių sauskelnes toms šeimoms, kurios laukiasi vaiko, o neturi absoliučiai nieko (…), imame iš „Maisto banko“ maistą ir dalijame šeimoms, nors viso to mums nereikia daryti“, – dėsti ji.

Socialinių paslaugų centro direktorė G. Špucienė sako, kad auditas į jos darbą pažiūrėjo formaliai

Direktorė pasakojo apie savaitgaliais organizuojamus renginius, į kuriuos reikalingus daiktus ji veža savo mašina neprašydama už tai atlyginti. G. Špucienė nesitiki, kad postą jai išsaugoti pavyks, nes dalininkų susirinkime sprendžiančią galią turi atleidimą inicijuojanti savivaldybė.

D. Gudzinevičienė savo ruožtu sakė, kad pripažįsta pažeidimą, tačiau nemano, jog jis yra esminis

D. Gudzinevičienė savo ruožtu sakė, kad pripažįsta pažeidimą, tačiau nemano, jog jis yra esminis. Ji tvirtino atlyginusi už savo tikslais tarnybiniu automobiliu nuvažiuotus 50 kilometrų. „Aš nemanau, kad tai yra esminis įvykis, kuris galėjo turėti įtakos įstaigos veiklai (…). Manau, kad tai yra tiesiog susidorojimas“, – pasakojo moteris.

 

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...