Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

6-a karo diena. Andrii Bystrov iš Kijevo: Rusija griauna miestų centrus, Kijeve pradeda trūkti duonos

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Po pokalbio su Andrii Bystrov apie tai, kad rengiamasi Kijevą atkirsti nuo informacijos, atėjo žinią – apšaudytas televizijos bokštas. Iškirsti Ukrainos TV kanalai.

Andrii Bystrov iš Kijevo FM99 pasakoja, kad Kijeve pradeda trūkti duonos.

Andrii Bystrov, Kijevas, Ukraina

Paskutinės naujienos – kritinė situacija su produktais ir duona, neįmanoma nusipirkti duonos, 1-2 reikia laukti eilėje. Lieka dar produktų, kurie likę, bet blogiausia situacija su duona. Po kelių dienų tai gali tapti humanitarine katastrofa. Jei be kruopos, ar vermišelių ar karšto gali išsiversti, tai duona būtina.  Parduotuvės uždarytos, nėra mėsos, bet blogiausia duona.

Matom nuotraukas – kolonos karo technikos, kuriosos iš Baltarusijos traukia į Kijevą. Kokia situacija?

Dabar jau žinom, kad Baltarusija irgi aktyviai dalyvauja kare, faktiškai prieš Ukrainą kariauja jau dvi šalys. Yra informacija ir apie Baltarusijos kareivių karines kolonas. Naktį buvo sirenos, buvo apšaudymai, yra informacijos, kad gali būti atakos prieš internetą, feisbuką, tad galime likti be ryšio, dabar ryšys yra, elektra, mobilus ryšys, viskas gerai, bet yra informacija, kad jie niekaip negali užkariauti nei vieno miesto, nes mūsų armija priešinasi, tad nori blokuoti Kijevą, jį apsupti, tas dabar pavojingiausia. Ir žinoma, baisus rytas Charkive, kur balistinėmis raketomis atakuotas miesto centras, tai didžiausia aikštė Europoje, taiki mieta. Ten buvo numesta raketa ir po kelių minučių, kai žmonės priėjo padėti, atakuota dar kartą, ten daugiau kaip 20 žuvusių ir daug sužeistų. Totalus taikios infrastruktūros apšaudymas, čia jau nekalbama apie gyvenamuosius kvartalus, tiesiog griauna miestų centrus – Charkovo, Černygovo, į juos lekia raketos, neįmanoma niekaip sustabdyti jų, nes tiesiog be gailesčio apšaudoma iš Baltarusijos ir Rusijos teritorijų taikūs miestai.

Vadinamosios derybos, kokios reakcijos, kas toliau, kaip manote?

Pirmiausia mums labai svarbi Europinė parama. Girdėjau ir Prezidento Volodymyro Zelenskio kalbą europiečiams kolegoms, mums labai svarbus skubus priėmimas į Europos šeimą, gaila, kad tai vyksta tokiomis kruvinomis sąlygomis, bet dabar mums tai labai svarbu.

Dėl derybų, tai tik pirmas raundas, bus artimiausiomis dienomis antras ir trečias, mes nesitikėjom daug iš tų derybų ir prezidentas ir gynybos ministras atvirai sakė, kad daug nesitiki, bet neturi teisės atsisakyti, nes jie yra bent 0,1% tikimybė, kad šis kruvinas karas bus sustabdytas, tai reikia išnaudoti, nes čia jau ne karas, o tiesiog visų iš eilės taikių ukrainiečių naikinimas. Tad naug nesitikėjom, pusės pasakė savo pozicijas ir išsivažinėjo į sostines konsultacijoms, tad dabar , deja, nuotaika visuomenėje, kad situacija pereina iš konflikto į užsitęsusiį konfliktą, visi supranta, kad situacija ilgam.

Andrii ką jūs veikėte iki karo, kas jūs buvote, dabar jūs pasakojate užsienio žurnalistams?

Aš profesionalus žurnalistas, dirbau televizijoje, naujienų tarnyboje, dabar dirbu daugiau viešuosiuose ryšiuose, komunikacijoje, dabar ir vedu mokymus žurnalistams, negaliu likti nuošalyje, tad kiek įmanoma visais kontaktais stengiamės teikti informaciją, kad nušviesti kas vyskta.

Lietuvoje vyksta kampanija, kuomet žmonės eina į google, suranda restoranus, kitas pramogų vietas Masvoje, Peterburge, palieka ten komentarus su tuo, kas vyksta Rusijoje, deda nuotraukas kurių neįmanoma ištrinti, ar jūs tai matot?

Taip, mes matom, vakar kalbėjau su kolegais žurnalistais, jie irgi maksimaliai kur gali komentuoja, Instagrame, socialiniuose tinkluose, nes mes suprantam, kad Rusijos piliečiai nesuprantam kas vyksta, jie visiškai nesupranta situacijos, o dabar tas momentas, kai reikia blaiviai suprasti, kad juos lyderis veda į vsiiška finansinį ir ekonominį kolapsą, izoliaciją nuo viso civilizuoto pasaulio ir žinoma, jie turi žinoti, eiti į aikštes ir maksimaliai prisidėti prie sustabdymo šio režimo, kuris žudo žmones, kurie kalba jų kalba, turi bendrą kultūrą, literatūrą, ir dabar tai pavirto į neapykantą.    

Andrey Bystrov iš Kijevo FM99

Paimti į nelaisvę rusų kareiviai.

Ukraina, Olena: „Mes taip ir nesuprantam, kas davė rusams teisę spręsti mūsų šalies likimą“

Kateryna iš Dniepro miesto Ukrainoje: Ką jūs užsienyje galite padaryti, tai pasirūpinti pabėgėliais

4 karo diena, Kijevas – pasakoja Andrii Bystrov

Mariya, Charkivas: „Šviečia saulė, labai norisi gyventi ir labai norisi, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

Žiemos pradžia Lietuvoje, Kalėdų laukimo ir gerų darbų metas. FM99 kalbino Alytaus Raudonojo kryžiaus vad...

„Donatas Čemeris sukūrė dainą, kuriai tekstą parašė Rūta Lukoševičiūtė, ir pasiūlė man padainuoti...

Gruodis jau įsibėgėjo, oro ir eismo sąlygos šiuo metu gana sudėtingos, o dėl atšiauresnio žiemos klimato ...

„Tikriausiai nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į oro sąlygas, kelio būklę, nuvažiavo nu...