Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

A. Bilotaitė Alytuje įteikė padėkas savanoriams: „Alytus tai ir širdžių sostinė“

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Alytuje, įteikė padėkas gegužės pradžioje uždaryto užsieniečių registracijos centro darbuotojams, siekiant asmeniškai įteikti padėkas visiems užsieniečių registracijos centre dirbusiems pareigūnams, savivaldybės darbuotojams, nevyriausybinio sektoriaus bei vietos verslo įmonių atstovams, savanoriams.

Vos atidarius registracijos centrą čia užlūdo savanoriai.

„Alytus, Dzūkijos sostinė, kartu tai ir širdžių sostinė, nes jei galvoti apie tą gerumą ir atsidavimą per visą šią situaciją, kai prasidėjo karas Ukrainoje, kai jau antrą dieną mes atidarėme šį centrą – 500 savanorių, kurie dirbo ir dar 4000, kurie pamainomis keitėsi, tai įspūdingas skaičius“, – kalbėjo ministrė FM99 studijoje.

Agnė Bilotaitė

„Esame dėkingi visiems – Alytaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojams, pareigūnams, savanoriams, vietos verslo atstovams – su didele iniciatyva įsitraukusiems į pagalbos ukrainiečiams, bėgusiems nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje, teikimą ir organizavimą. Bendros visų pastangos ir sklandus bendradarbiavimas užtikrino itin sėkmingą Alytaus registracijos centro veiklą ir jis tapo pavyzdžiu kitiems vėliau įsteigtiems ukrainiečių registracijos centrams Lietuvos miestuose“, – sakė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė įteikė padėką gegužės pradžioje uždaryto užsieniečių registracijos centro vadovui Mantui Struckui.

Praėjusių metų vasario 24 dieną Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą Lietuvoje buvo įkurti septyni registracijos centrai priimti pabėgėliams iš Ukrainos, pirmasis iš jų – Alytuje. 

Alytaus registracijos centras atsidarė antrą karo dieną – 2022 metų vasario 25-ąją ir priėmė pirmuosius į Lietuvą atvykusius nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius. Per visą laikotarpį į registracijos centrą kreipėsi 10 tūkst. 707 asmenys, čia laikinai gyveno 5722 ukrainiečiai, jame dirbo 550 savanorių, pamainomis savanoriavo 4101 žmogus.

Elektroninių paslaugų sistemoje MIGRIS iš viso užregistruoti beveik 76,6 tūkst. į Lietuvą atvykę Ukrainos piliečiai, iš jų – beveik 26,2 yra nepilnamečiai. Šiuo metu galiojančius leidimus gyventi laikinos apsaugos pagrindu turi beveik 45,2 tūkst. asmenų.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...