Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

A.Bilotaitė: „Yra savivaldybių kontrolieriai, vyriausybės atstovai, klausimas, kodėl jie nepadarė savo darbo“

Vidaus reikalų ministerija rengia pasiūlymus, kaip reglamentuoti ir kontroliuoti savivaldybių tarybų narių išlaidas. Anot ministrės Agnės Bilotaitės, nors ir egzistuoja kontroliuojantys mechanizmai, akivaizdu, kad jie nesuveikė. 

„Ką daro Vidaus reikalų ministerija, tai dirbame prie kontrolės mechanizmų, nes panašu, kad tie kontrolės mechanizmai, kurie turėjo suveikti vietos savivaldos lygmenyje, nesuveikė. Yra ir savivaldybių kontrolieriai, ir vyriausybės atstovai, klausimas, kodėl jie nepadarė savo darbo“, – klausia ministrė. Trečiadienį ji lankėsi Alytuje, kur įteikė padėkas prieš mėnesį uždaryto užsieniečių registracijos centro darbuotojams ir savanoriams.

Dabar ministreijoje ieškoma būdų, kaip galima reglamentuoti tvarką. Ruošiami siūlymai reglamentavimui, kokios turi būti skiriamos sumos savivaldybių tarybų nariams ir kaip už jas atsiskaitoma.

„Kokia suma, atsiskaitoma ar ne, kas kontroliuoja, kaip viešinti informaciją“, – vardija ministrė. Anot jos, svarbūs ir moraliniai dalykai, o tai kas vyksta šiuo metu yra „tam tikra paskata keisti  susiformavusį požiūrį į viešuosius pinigus“.

Agnės Bilotaitės teigimu, laikas atsikratyti „sovietinio supratimo“, naudoti biudžeto lėšas ne pagal paskirtį“.

Dar vienas būdas tokioms problemoms užkardyti – viešumas, todėl visos ataskaitos ir visa informacija visuose lygmenyse turi būti viešinama, sako A.Bilotaitė.

Politinės sistemos perkrovimas padės padėti tašką, mano A.Bilotaitė. Prasidėjęs savivaldos išlaidų naudojimo skandalas suveikė kaip sniego gniūžtės efektas, sako ministrė, „todėl reikia dėti tašką“, pateikti pasiūlymus kaip išspręsti problemą ir apsispręsti, kas toliau, nes tokios situacijos atitraukia nuo esminių darbų.

Apie situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje ir pasiruošimą NATO susitikimui klausykite Liudo Ramanausko  pokalbį su ministre.

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...