Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

A. Čeplinskienė stebisi, kad niekas nevyksta

Alytaus miesto savivaldybė skelbia, kad ugniagesiams ir ekstremalios situacijos likvidavimui surinkta 213 075,05 eurų paramos suma!
Apie žmonių gerumą, neabejingumą, iš kokių šalių buvo skirtos paramos FM99 pasakojo AMS mero patarėja Agnė Čeplinskienė:

 

AMS mero patarėja Agnė Čeplinskienė

Paklausta apie gaisro padarinių likvidavimą, A. Čeplinskienė sako, kad ” esu nuoširdžiai nustebinta, kad niekas nevyksta”. Pasak jos, kol meras nepradeda ieškoti, kaip gaisravietės vandenį išvalyti niekas to nedaro, to nedaro ekspertai, niekas nenori prisiimti atsakomybės.
Kalbant apie šiandien vykusį vyriausybės posėdį, į kurį miesto meras Nerijus Cesiulis nebuvo pakviestas, jame buvo nuspręsta, kad atliekos iš gaisravietės Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ bus pradėtos vežti ketvirtadienį. O tuo metu premjeras Saulius Skvernelis piktinosi, kad darbai iki šiol nepradėti. „Jau praėjusią savaitę, trečiadienį, aplinkos ministras konstatavo, kad tuoj, už pusvalandžio, važiuoja technika ir veža. Praėjo savaitė ir mes esme toje pačioje vietoje: kažkas skaičiuoja, kažkas braižo, ruošiasi išvežimui“, – Vyriausybės posėdyje piktinosi S. Skvernelis. Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė tikino, kad įmonės „Ekologistika“ teritorijoje atliekų yra keli šimtai tonų, ne visos jos yra pavojingos, ekspertai jas dar vertina ir tai bus daroma iki savaitės galo, taip pat laukiama įmonės valstybės įmonės „Toksika“ parengto atliekų išvežimo plano, būsimų išlaidų skaičiavimų.

Kaip sakė Alytaus miesto meras N. Cesiulis:

 

AMS meras Nerijus Cesiulis

Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos atstovai taip pat akcentavo, kad norint pradėti vežti atliekas, formalų sprendimą vis tiek turėtų priimti ne Vyriausybė, o savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Nesilaikant visų biurokratinių procedūrų, ateityje galėtų grėsti teisminiai procesai.
Aplinkos ministerijos atstovas Raimondas Sakalauskas pabrėžė, kad be kita ko „gulinčios atliekos ekstremalaus pavojaus nekelia“.
„Tai bent pradėkite procesą. Kažkas suskaičiuoja krūvą, ją gal galima pakrauti ir išvežti? Vežkite, vežkite! O kas reikės, suskaičiuos! Yra tragedija!“, – pakeltu tonu posėdyje ragino S. Skvernelis.

Parengta remiantis BNS informacija

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....