Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

A.Kubilius: Nuo susirūpinimo Putino veiksmais iki gilaus susirūpinimo ir gal net sankcijų?..

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Ketvirtadienį naktį pasibaigusios Europos Vadovų Tarybos viršūnių susitikimo išvadose Rusijai grasinama „didžiuliais padariniais“, „didele kaina“ ir netgi suderintomis sankcijomis bet kokios „tolesnės agresijos prieš Ukrainą atveju“.

Tačiau sutarimo kokios tos sankcijos galėtų būti tarp 27 šalių kol kas nėra. „Europos Vadovų Taryba pakartoja visapusiškai remianti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – sako ES lyderiai savo išvadose.

Kaip rodo Lietuvos pastarųjų dienų įvykiai, net ir noras įvesti sankcijas ne visada ima ir išsipildo iškart. Apie tai, ką reiškia Europos Parlamento kasmet skiriama Sacharovo premija žmogaus teisų gynėjams pasaulyje ir kodėl sankcijos teroristiniams režimams nebūtinai iškart suveikia net ir šalyje, kuri labiausiai ragina jas įvesti – „Europos klube“ su europarlamentaru Andriumi Kubiliumi.

Sacharovo premiją už minties laisvę Europos Parlamentas kasmet skiria žmonėms, reikšmingai prisidėjusiems prie kovos už žmogaus laisves. Pirmaisiais šios premijos laureatais 1988 metais tapo buvęs Pietų Afrikos Respublikos prezidentas, vienas kovos su apartheidu lyderių Nelsonas Mandela, ir sovietų disidentas Anatolijus Marčenka. Praėjusiais metais šis garbingas apdovanojimas įteiktas baltarusių opozicijos Koordinacinės tarybos steigėjams.

Tarp premijos laureatų yra ir garsiausia Rusijos žmogaus teisių organizacija „Memorial“, kuri šalyje paskelbta „užsienio agente“. Šiais metais premija įteikta Aleksejui Navalnui, tiksliau – jo dukrai, kuri atsiėmė kalinčio tėvo apdovanojimą. 45 metų A. Navalnas, vasarį buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė senoje byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas. pernai jis vos liko gyvas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Mažai kam kyla abejonių, kieno dėka. Rusijos Valdžia A. Navalno atžvilgiu taip pat inicijavo virtinę naujų tyrimų, įskaitant rugsėjį pradėtą tyrimą dėl „ekstremizmo“, už kurį jam gali tekti dar dešimtmetį praleisti už grotų.

Europarlamentaras, siūlęs Aleksejų Navalną apdovanojimui Andrius Kubilius sako, kad kitoms šalims po tokio tarptautinio dėmesio būna aišku, kad tokį kalinį reikia paleisti, tačiau nebūtinai tai aišku Rusijai.

Klausykite pokalbį!

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...