Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

A.Pranckevičius: Europos ateities konferencija skirta surinkti “nuogas” piliečių mintis

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Kokia bus Europos ateitis? Ankstesniame epizode – pokalbis su piliečiais, atstovaujančiais mus. Šiandien – oficiali nuomonė ir bandymai parnešti tokį formatą į Lietuvą. Apie tai – pokalbis su Užsienio reikalų viceministru Arnoldu Pranckevičiumi, klausykite naujausią podkasto epizodą.

Nuomonės konferencijoje labai skirtingos ir tokios ir turi būti, ji neskirta dalintis paruoštukais, sako Arnoldas Pranckevičius.

„Konferencija skirta surinkti tikras „nuogas“ piliečių mintis apie Europos Sąjungos politiką, apie jos ateitį“, – tikina A.Pranckevičius, Konferencijoje atstovaujantis Lietuvos Vyriausybę. 

Piliečių diskusijose generuotos mintys nustebino daug šviežesniu ir įdomesniu požiūriu į dalykus nei nuolat šiame diskusijų lauke dalyvaujančių politikų, sako viceministras. 

„Kai mums tie klausimai atrodo jau labai nuspėjami ir kartais sunku juos pamatyti iš kitos pusės, o piliečiai ateina su labai spontaniškom idėjom ir jos yra labai įdomios. Aš tikiuosi, kad gale šio proceso mes sugebėsime kažkaip visas tas idėjas gerai susisteminti ir paversti bendru produktu“, – viliasi pašnekovas, pridurdamas, kad tai nebus lengva, nes procesas didžiulis, o idėjų ir jų temų laukas labai platus. Tačiau jis tikisi, kad galutinis rezultatas padės padaryti ES atviresne, demokratiškesne ir labiau suprantama jos piliečiams.

Labai gerai, kad diskusijose netrūksta ir kritiškų ar euroskeptiškų nuomonių, mano A.Pranckevičius: „Europa yra apie diskusiją, apie dialogą, jos DNR  yra sugebėti visus išklausyti ir rasti kompromisą tarp visų valstybių narių, tarp institucijų ir tarp piliečių“. O ši konferencija puikus būdas išgirsti visus.

Europa yra apie diskusiją, apie dialogą

A.Pranckevičius

Gruodžio mėnesį Strasbūre Europos Parlamento plenarinėje sesijoje bus pateikti pradiniai diskusijų rezultatai. 

„Bus labai įdomus eksperimentas pirmą kartą ES istorijoje, kai piliečiai bus ant scenos, o politikai sėdės galutinėse eilėse, klausysis ir užsirašinės“, – sako viceministras.

Minėdamas skirtumus tarp politikų ir piliečių minčių A.Pranckevičius iš savo darbo grupės apie Europos demokratiją išskyrė tai, kad piliečiams nėra svarbūa valdžių pasiskirstymo, instituciniai dalykai, o labiau žmogaus teisių, kovos su dezinformacija, nelygybės ir panašūs klausimai.

„Jau matau, kaip piliečiai įneša sveiko realizmo į institucines diskusijas, kai kartais tai, kas svarbu Briuselyje ar sostinėse nebūtinai yra svarbu piliečiams ir mes užmirštam tuos pagrindinius klausimus, kurie piliečiams daug svarbesni, negu galių pasiskirstymai tarp institucijų“, – kalba pašnekovas.

Europos ateities konferencijoje dalyvavę žmonės, su kuriais kalbėjome Europos klube, visi pritarė minčiai, kad toks diskusijų formatas turėtų būti pritaikomas ir Lietuvoje.

Viceministras pritaria, kad idėja puiki, o URM jau pradėjo ją realizuoti: „Norėtųsi turėti atsitiktinai atrinktų piliečių Agorą, kurioje galėtume išgryninti Lietuvai nacionaliniu mastu svarbias piliečių idėjas“.

Jei norite aktyviai dalyvauti Europos ateities konferencijoje, tai gali daryti skaitmeninėje platformoje čia: Konferencija dėl Europos ateities

Diskusijas su Konferencijoje dalyvaujančiais piliečiais klausykite ankstesniuose Europos klubo epizoduose:

ES ateitis jos piliečių akimis – Regina ir Valdas, Ateities konferencijos dalyviai
Politika formuojama „iš apačios“ – Konferencija dėl Europos ateities

Žiūrėti Europos klubo pokalbį su viceministru A.Pranckevičiumi
Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...