Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

A.Reipas: Persilaužimas įvyksta, kai tvarkingai rūšiuoja jau 60-65%

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Ar žinote, kur reikia mesti virtuvinius popierinius rankšluosčius? Vis lengviau tampa rūšiuoti atliekas, o informacija yra ir prie konteinerių aikštelių.

Tačiau net ir gerėjant sąlygoms, tikrai dar ne visi gyventojai tinkamai rūšiuoja atliekas. “Kol visuomenės nuomonė tokia pasyvi tikėtis gerų rezultatų nėra ko. Kai žmonės pajunta, kad jau atsiranda nepakantumas, tada situacija keičiasi ir tas persilaužimo taškas jau yra labai netoli. Pagal tyrimus užsienyje jis įvyksta, kai tvarkingai rūšiuoja jau 60-65%,“ – sako ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Ar žinote, kur reikia mesti virtuvinius popierinius rankšluosčius? Vis lengviau tampa rūšiuoti atliekas, o informacija yra ir prie konteinerių aikštelių.

Algirdas Reipas

Artimiausiu metu Alytaus mieste numatyta įrengti šešias požeminių konteinerių aikšteles: minėtoje Statybininkų g. 52, Volungės g. 6 ir 28, Lauko g. 1, Jaunimo g. 50 ir Žuvinto g. 7. Aikštelės papildys šiuo metu jau veikiančių modernių konteinerių aikštelių tinklą, gyventojams bus patogiau rūšiuoti atliekas. 

Konteinerių aikštelės įrengiamos Alytaus miesto savivaldybės parengtoje schemoje numatytose vietose, pasakoja Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas apie infrastruktūros plėtrą. Šiuo metu nauja požeminių atliekų konteinerių aikštelė įrenginėjama Statybininkų g. 52, netrukus tokios pat aikštelės įrengimo darbai bus pradėti Volungės gatvėje. 

Tai jau yra antrasis tokios infrastruktūros plėtimo etapas, Alytaus regionas yra lyderis Lietuvoje pagal atliekų tvarkymo infrastruktūrą. Pasak A.Reipo, gyventojai patenkinti naujovėmis.

“Neturime jokių nusiskundimų, nes žmonės pamatė, kad ta paslauga normali, kad konteineriai geri, kad aptarnaujame pakankamai optimaliu dažnumu. Dabar net girdime, kad žmonės gailisi, jog tos aikštelės buvo įrengtos per toli, pagal jų reikalavimus. Gali būti, kad ateityje tų aikštelių atsiras dar daugiau, jei jų norės bendruomenės ir bendrijos. Su aikštelėmis pagerėja rūšiavimas ir atliekų apskaita”, – sako Algirdas Reipas.

Tačiau net ir gerėjant sąlygoms, tikrai dar ne visi gyventojai tinkamai rūšiuoja atliekas. “Manau, tol kol galvosim, kad valdžia gali padaryti tvarką, priversti, tol nieko nebus. Kol visuomenės nuomonė tokia pasyvi tikėtis gerų rezultatų nėra ko. Kai žmonės pajunta, kad jau atsiranda nepakantumas, tada situacija keičiasi ir tas persilaužimo taškas jau yra labai netoli. Pagal tyrimus užsienyje jis įvyksta, kai tvarkingai rūšiuoja jau 60-65%,“ – sakė ARATC direktorius.

Algirdas Reipas taip pat primena, kad mesti rūbus į paprastus konteinerius negalima – dėl to didėja šiukšlių tvarkymo kaštai. 

Dar viena nuolatinė problema – šiukšlės kapuose. Galimybė rūšiuoti yra jau ir ten, tačiau tendencijos keičiasi sunkiai, o žvakių kalnai po Vėlinių mažėja labai palengva. 

“Miesto savivaldybė tikrai labai daug padarė, kad žmonės galėtų rūšiuoti kapinėse. Dabar yra ir antrinių žaliavų konteineriai, ir žaliųjų atliekų konteineriai. Tikrai aplink visus kapus, patogiose vietose. Deja, ne visi žmonės dar rūšiuoja, bet matom, kad situacija gerėja. Dėl stiklo, tai yra nesibaigianti problema, bet matyt reikalingas laikas, bet jau tikrai ta karta nueina ir jaunimas nori minimizuoti kaštus ir sąnaudas, tad nauja kultūra jau ateina” – sakė pašnekovas.

Klausykite daugiau podkaste.

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...