Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

A.Vrubliauskas: Žiemai esam pasiruošę

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Alytaus rajono gyvenimą 2021-aisiais tiesiogiai palietė ne tik pandemija, bet ir tarptautinės problemos – migrantų krizė, Lietuvos santykiai su Baltarusija. Pasak Alytaus rajono mero, šiais metais išaugo skiriamos lėšos, tačiau taip pat išaugo ir jas suvalganti infliacija. Apie praėjusius metus, nuveiktus darbus ir planus FM99 prieš pat šventes kalbėjosi su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku.

A.Vrubliausko teigimu, pagrindinis šių metų tikslas ir prioritetas buvo skatinti skiepijimasi ir šis darbas davė vaisių: „Tą darėm tikrai kasdien, agitavom, gundėm visaip ir kvietėm aktyviai, kad žmonės skiepytųsi. Ir aš labai žmonėms dėkingas dėl to, kad turėjome bendrą supratimą, vieni kitus išgirdom, šiuo metu esame paskiepyję 94.2% rajono gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 68%“, – pasakojo rajono meras. 

Algirdas Vrubliauskas

Alytaus rajono savivaldybė įvairiomis priemonėmis skatino skiepytis, sunkiai atvykti galintiems senjorams į namus bei viešas vietas siuntė mobilias skiepijimo komandas.

Kita problema, kurią sprendžia Alytaus rajonas – švietimo reforma. Anot A.Vrubliausko, nors kai kurių problemų nebėra, tačiau vis dar yra iššūkių, kurių sprendimas reikalauja investicijų.

„Nesvarbu, kad gyventojų daugėja, problema išlieka ir nors dėl tinklo didelių problemų mes neturim, dėl to, kad ta skausminga, bet teisinga reforma (mažų mokyklų uždarymo) jau buvo padaryta. Bet kitais metais mes dar turime ką nuveikti – Punios pagrindinė mokykla taps pradine mokykla, pradžioje metų mokykla įsikels į naują pastatą, sutvarkysime klases.”, – kalbėjo rajono meras. Be to, anot pašnekovo, jei nauja reforma bus priimta, dar bent keletą metų Alytaus rajono mokyklų ji daug nelies, nes mažoms mokykloms daromos nuolaidos, pokyčiai išdėliojami keliems metams.

Pagal naujausius duomenis per dešimtmetį Lietuvoje nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo 232,6 tūkst., tad A.Vrubliausko nuomone, reikia pradėti galvoti apie žmonių imigraciją į Lietuvą.

‚‚Labai aiškiai reikia visiems mąstyti apie imigraciją, tai yra, kas pas mus atvažiuos ir ką mes priimsim, kokių specialybių, kokio išsilavinimo žmones. Faktas, kad reiks priimti atvažiuojančius imigrantus, nes susigrąžinti kažkiek lietuvių realu, bet viso to išvažiavusio milijono mes tikrai nesusigrąžinsim.”, – teigė rajono meras. Taip pat svarbu, kad kitų tautų žmonės ne tik atvažiuotų, bet ir adaptuotųsi prie lietuvių kultūros, o ne gyventų savo burbule.

Daugiau apie nuveiktus darbus, pasiruošimą ne tik žiemai, bet ir ateinantiems metams Alytaus rajone klausykite FM99 pokalbyje su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...