Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

„Actus Legale“ – įrankis teisininkams, finansininkams, architektams, vertėjams ir kiekvienam

Šių metų vasario 5 dieną oficialiai startavo nauja ir analogų Lietuvoje neturinti informacinė sistema “Actus Legale”, kuri siekia apjungti įvairių sričių specialistus: teisininkus, finansininkus, architektus, nekilnojamojo turto brokerius, vertėjus ir kitų sričių specialistus bei suteikti galimybę specialistams dalintis savo žiniomis elektroninėje erdvėje bei gauti papildomų pajamų. 

Informacinės sistemos “Actus Legale” kūrėjai

Ši sistema – tai ypatingai patogus įrankis specialistams, kurie nori įdarbinti savo žinias ir gauti papildomų pajamų, o klientams –  greitai ir efektyviai išspręsti iškilusias problemas.

Tai nemokama sistema – informacija apie specialistus skelbiama viešai, specialistų paieška ir galimybė susisiekti su bet kuriuo specialistu, ar specialistui  bendrauti su vartotojui  taip  pat nekainuoja, nes sistemos paskirtis –  padėti surasti…

“Idėja kurti tokį instrumentą gimė jau seniai, kai kasdienėje profesinėje teisininko veikloje sugaišdavau begalę brangaus laiko ieškodamas man reikalingo specialisto – ar auditoriaus, ar architekto ar vertėjo, su kuriuo galėčiau pasikonsultuoti. Tiesiog dažnai ieškodavau specialistų, kurie man padėtų išspręsti iš pirmo žvilgsnio gana paprastas klientų verslo teisines problemas. Kadangi esu baigęs ne tik teisės, bet ir fizikos magistro studijas, tad labai norėjosi išnaudoti sukauptas žinias ir patirtį, žengti koja kojon su sparčiai besivystančiomis elektroninėmis technologijomis informacijos srityje“-teigia 15 metų teisininku dirbantis „Actus Legale“ įkūrėjas Kornelijus Pivoriūnas. 

“Jungtinėse Amerikos valstijoje jau keletą metų iš eilės matoma tendencija, kad didėja laisvai samdomų specialistų. 2019 spalio mėnesį Harvard universiteto apžvalgoje pateikiama, kad net 30-40 procentų  visos JAV darbo rinkos sudaro laisvai samdomi specialistai. Kaip pavyzdžiui Google kompanijos didžioji dalis specialistų yra nepriklausomi arba laikinai samdomi specialistai, – savo žiniomis dalinasi  Domantas Jovaišas  –  “Actus Legale” įkūrėjas bei 15 metų dirbantis kompiuterinių programų kūrimo srityje bei dvejus metus iš eilės pripažintas  labiausiai vertinamu profesionalu Microsoft produktų srityje (Microsoft MVP).

Drauge su Domantu Jovaišu, programavimo guru, sukurta informacinė sistema leidžia klientams greitai ir patogiai rasti reikiamą specialistą ar jo sukurtą dokumentą.

„Su „Actus Legale“ keičiame nusistovėjusią tradiciją, kuomet specialisto ieškome klausdami draugų patarimų ir gaištame savo bei draugų laiką.  Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje vis daugiau atsiranda ir įvairių priemonių elektroninėje erdvėje, todėl ši sistema yra puikus įrankis patenkinti specialistų poreikius ir tiesiog efektyviai taupyti savo laiką“ – įgyvendintu projektu džiaugiasi Domantas Jovaiša.

Platformoje sukurtos galimybės saugiam specialistų ir klientų, o taip pat ir specialistų tarpusavio bendravimui. „Kilus ginčams dėl paslaugų kokybės, mes stengsimės padėti juos išspręsti, nes mums labai svarbu apsaugoti tiek klientų, tiek specialistų interesus“ – atvirauja vienas iš  idėjos autorių Kornelijus Pivoriūnas.

 

„Actus Legale” sistemoje šiuo metu yra galimybė registruoti  net septynių sričių specialistus, kurie gali įdarbinti savo žinias bei laiką. Sistemoje jau registravosi ir pirmieji 45 specialistai.

Artimiausias ir aktualiausias šio projekto tikslas bei noras yra pristatyti šią sistemą ir kitose kaimyninėse šalyse –  Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje, vėliau – ir kitose šalyse.

Projekto kūrėjai atvirauja, kad sėkmingo starto atveju jie neatmeta galimybės pasitelkti ir dirbtinio intelekto pranašumus paieškos sistemai sudaryti.

*Informacija „Actus Legale”

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...