Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Aiškėja tikslesnė Europos Parlamento sudėtis

Europos liaudies partijai pagal išankstines apklausas buvo prognozuojama 181 vieta naujajame Europos Parlamente, tačiau skelbiant tikruosius rezultatus jų rezultatas tik gerėjo, tad ELP išliks didžiausia frakcija, jai prognozuojama 189 vieta (2019 metais buvo 177).

Naujo Europos Parlamento sudėties projekcija remiasi preliminariais rinkimų 23 ES valstybėse rezultatais ir rezultatų vertinimais likusiose keturiose ES valstybėse.

Manfredas Vėberis, ELP lyderis

Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso (S&D) frakcija turėtų būti antra pagal dydį su 135 vietomis, dvylika vietų mažiau nei prieš penkerius metus.

Nicolas Schmit, SD lyderis

Trečia vieta turėtų atitekti frakcijai „Renew Europe“ su 83 mandatais, liberalai nukraujavo smarkiau, 2019 metais jie turėjo 101 europarlamentarą.

Labiau kraštutinių dešiniųjų frakcija Europos konservatoriai ir reformuotojai (ECR) preliminariai gauna 72 vietą, jie nuo 2019-ųjų išaugo, tuomet buvo išrinkta 59 ECR atstovai.

Dar radikalesnė dešinioji Identiteto ir demokratijos frakcija gavo 58 vietą, panašiai kaip ankstesniuose rinkimuose.

Dar 53 vietos prognozuojamos žaliesiems, jiems tai skaudūs rinkimai. Prieš penkerius metus žalieji turėjo 69 vietas. Be to, nugalėjusios ELP lyderis Manfredas Vėberis kalba apie koaliciją su socialistais ir liberalais, tačiau nemini žaliųjų.

Vengrijoje Peteris Magyaras iškilo kaip rimtas Viktoro Orbano varžovas. Lenkijoje pirmą kartą per dešimtmetį premjero Donaldo Tusko Pilietinė koalicija nugalėjo „Teisę ir teisingumą“ (PiS), taip įtvirtindama tvirtas centristų pozicijas.

Be to, stebimas EP poslinkis į dešinę.

„Gali būti, kad pirmą kartą daugumą turės dešiniosios partijos – nuo centro dešiniųjų iki pačių radikaliausių, – sako P. Zerka. – Jei dešiniosios partijos bendradarbiaus, šis pokytis gali turėti įtakos klimato, migracijos, plėtros, biudžeto ir teisinės valstybės politikai.“

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...