Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

AKKC kviečia į edukacines dirbtuves, bei prisijungti prie savanorystės!

 

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre pradedamas vykdyti edukacinių užsiėmimų ciklas „Etno sekmadieniai“. Kartą per mėnesį – kažkurį vieną sekmadienį – AKKC miestelėnus kvies atvykti į Kultūros ir komunikacijos centrą turiningai praleisti laiką, išmokti naujų amatų, susipažinti su Dzūkijos krašto tradicijomis, pasigaminti įvairių dekoracijų savo namams. Edukacijų metu bus ruošiamasi didžiausioms metų šventėms, gaminamos dekoracijas. Taip pat planuojama lipdyti iš molio, pinti sodus, gaminti skudučius ir kt.

AKKC direktorės pavaduotoja meno ir bendriesiems reikalams Jurgita Guževičienė ir AKKC direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė

Pasak direktorės K. Aleksandravičiūtės, iki šiol Kultūros centre tokios edukacijos nebuvo vykdomos, o norisi prisidėti prie dzūkiškų tradicijų ir etnokultūros puoselėjimo, skleisti gerąją žinią apie savo krašto papročius.

Šiai minčiai pritaria ir etnokultūros specialistas G. Griškevičius ir AKKC direktorės pavaduotoja meno ir bendriesiems reikalams Jurgita Guževičienė. Jų manymu, edukacinės programos reikalingos, nes padeda aktualinti ir populiarinti mūsų krašto kultūros paveldą, giliau pažinti etninę kultūrą bei jos reiškinių įvairovę, prisiliesti prie seniausių amatų. Pasak etnokultūros specialisto, edukacijų prasmė ir būtų prisiminti kalendorines šventes (Užgavėnes, šv. Velykas, Jonines, Adventą, šv. Kalėdas ir kt.).

Prie šios iniciatyvos kviečiame jungtis tautodailininkus, kurie  norėtų  vesti edukacinius užsiėmimus (etno) dirbtuvėse,  dalintis savo žiniomis ir sukaupta patirtimi su edukacijų dalyviais.

Užsiėmimai dažniausiai bus nemokami arba bus taikomas minimalus mokestis.

Pirmoji ciklo „Etno sekmadieniai“ edukacija įvyks jau balandžio mėn. 7 d. 14 val.

Laukdami šv. Velykų, kviečiame alytiškius kartu ruoštis šventėms ir namus papuošti savomis rankomis, pagal dzūkiškas tradicijas gamintomis dekoracijomis. Edukacijos dieną veiks dvejos kūrybinės dirbtuvės: kiaušinius marginti vašku mokys Audronė Lampickienė, velti vilną mokys Gintarė Markevičienė.

Būtina išankstinė registracija el. paštu etnokultura@akkc.lt arba tel. nr. +370 672 21543
Vietų skaičius ribotas,  dirbtuvės nemokamos.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre pradedamas vykdyti edukacinių užsiėmimų ciklas „Etno sekmadieniai“

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacijos centras taip pat ieško ir savanorių, kurie norėtų (ir galėtų) prisijungti prie centro veiklos. Jei esi aktyvus kultūros renginių dalyvis, domiesi Alytuje vykstančiais projektais – šis pasiūlymas tau. Tai galimybė prisiliesti prie renginio iš taip arti, kaip dauguma gali tik pasvajoti. Galimybė atrasti tave dominančias kultūros sritis: nuo kūrybos iki vadybos, nuo grimerinės  iki didžiosios scenos. Jei iki šiol buvai tik eilinis žiūrovas, dabar gali tapti organizacijos, kuriančios kultūrinius projektus savo miestui, dalimi. Gera žinoti, jog ir pats prisidėjai, kurdamas gerą nuotaiką šimtams besišypsančių veidų salėje!

AKKC kviečia savanoriauti

Savanoris:

 • Pirmoji lankytojus pasitinkanti šypsena;

 • Tvarkdarys žmonių srautų valdyme;

 • Patarėjas turinčiam klausimų;

 • Reklamos skleidėjas;

 • „Zuikių“ kontrolierius.

Savanoriui:

 • Galimybė asmeniškai susipažinti su Lietuvoje žinomais žmonėmis;

 • Pažintis su užkulisiniu gyvenimu;

 • Nemokamas AKKC renginių lankymas;

 • Naujos pažintys, nauji draugai;

 • Smagūs savanorių susitikimai;

 • Organizacinė, kultūrinė patirtis;

 • Unikali savanorio atributika;

 • Ir visa kita, ko sieksi ir norėsi pats!

Anketą pildyti čia 

AKKC

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...