Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytaus aplinkosaugininkas J. Janonis bus teisiamas dėl medžioklės lapo klastojimo

Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Jaunius Janonis ir dar vienas asmuo kaltinami dalyvavę neteisėtoje medžioklėje ir, siekiant nuslėpti šį faktą, suklastoję medžioklės lapą.

„Aš nežinau, ar medžioklėje esu dalyvavęs“

J. Janonis

J. Janonis BNS atsisakė komentuoti tiek pačią medžioklę, tiek prokuratūros pateiktus kaltinimus.„Jūs man darote spaudimą, kad aš pradėčiau šnekėti apie bylą. Nešnekėjau ir nešnekėsiu, eikite šnekėti su prokuratūra, su mano darbdaviu ir neužsiminėkite, kuo nereikia“, – sakė aplinkosaugininkas. Jis taip pat teigė neturintis teisės komentuoti, nes to daryti jo neįpareigojo Aplinkos apsaugos departamentas. „Pas mus departamente yra Komunikacijos skyrius, kreipkitės į juos, kad jie įpareigotų mane, kaip valstybės tarnautoją, dirbantį aplinkosaugos sistemoje, kažką jums pasakyti, aš jums pasakysiu“, – tvirtino J. Janonis. Bene 20 metų aplinkosaugininku dirbantis vyras nepatvirtino dalyvavęs minėtoje medžioklėje. „Aš nežinau, ar medžioklėje esu dalyvavęs“, – teigė jis.

Arūnas Malinovskis

Aplinkos apsaugos departamento atstovas Arūnas Malinovskis sakė, kad Alytaus policija departamentui duomenis apie įtarimus J. Janoniui pateikė pernai spalio 30 dieną, o lapkričio 6-ąją dėl jo veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas, tačiau vėliau jis sustabdytas. „Pagal tuo metu mums pateiktus lakoniškus ikiteisminio tyrimo duomenis, J. J. veiksmuose nebuvo nustatyta savarankiško tarnybinio nusižengimo požymių, todėl tarnybinio nusižengimo tyrimas buvo sustabdytas iki baudžiamojo proceso pabaigos. Šią savaitę iš teisėsaugos institucijų gavus papildomų duomenų, sprendžiama dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo atnaujinimo, sprendimas bus priimtas artimiausiu metu“, – sakė departamento atstovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad sprendimą dėl pareigūno nušalinimo gali priimti ir ikiteisminio tyrimo teisėjas, sulaukęs tokio prokuroro prašymo. Apie tai, kad teismui perduota baudžiamoji, kurioje kaltinimai dokumentų klastojimu  pateikti dviem asmenims, iš kurių vienas yra Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos specialistas, šią savaitę pranešė Kauno apygardos prokuratūra. Pasak prokuratūros, du kaltinamieji 2019 metų lapkritį dalyvavo medžioklėje Druskininkų savivaldybėje ir, manoma, draudžiamu būdu – varant, sumedžiojo suaugusį briedžio patiną. Teisėsaugos teigimu, po įvykio vyrai tyčia suklastojo medžioklės lapą, į kurį įrašė, kad briedis sumedžiotas tykant ir laikantis kitų medžioklės taisyklių reikalavimų. J. Janonis 2019 metų spalį buvo paskirtas didelio gaisro, kilusio padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“, likvidatoriumi. Šis sprendimas papiktino Alytaus gyventojus, kadangi aplinkosaugininkas kartu su šios įmonės vadovu Juozu Cicėnu priklauso Alytaus „Rotary“ klubui. Baudžiamąją bylą nagrinės Alytaus apylinkės teismas. 

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas