Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Alytaus apskirtyje tymai patvirtinti 8 gyventojams

 

Medikai įspėja, kad tymai – labai pavojinga liga. Nuo jos žmonijos istorijoje yra mirę labai daug žmonių. Kol kas Lietuva tragiškų pasekmių, t.y. mirčių, išvengė, tačiau Europoje nuo tymų jau mirė 33 asmenys. Pasak medikų, tymai – virusinė infekcija, nuo kurios nėra vaistų. Vienintelis būdas užkirsti kelią ligai – skiepai.

Kaip sakė Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Janina Dvilinskienė: „Tymai plinta Lietuvoje, neaplenkia ir mūsų apskrities. Tymai Alytaus apskrityje užfiksuoti 8 gyventojams: Alytaus mieste – 3, Druskininkuose – 3, Lazdijų Ir Varėnos rajonuose po 1 atvejį“.

Vaikai nuo tymų šalies mastu Lietuvoje skiepijami nuo dvejų metų.

„Kokie žmonės bekalbėtų, kad yra kitos priemonės, – nėra šiandien kitos priemonės išskyrus skiepus. Nes tai yra specifinė priemonė, gebanti suformuoti specifinį imunitetą prieš vieną ar kitą ligą. Apie tai mes kalbame seniai ir garsiai ir prognozavome, kad jei žmonės nebesiskiepys – bus problema. Šiandieną mes tą problemą turime. (…) Ir jeigu mes dar šiandien svarstome, ar reikia skiepytis, ar ne, skaičiuojame pinigus ten, kur jų nereikėtų skaičiuoti, tai tikrai yra visiškai ne laiku…“, – pabrėžė D. Razmuvienė.

Vaikai nuo tymų šalies mastu Lietuvoje skiepijami nuo dvejų metų. Šiam profilaktiniam vaikų skiepijimui ir asmenims, turintiems kontaktų su sergančiaisiais, skiepijimui vakcinos esą turima pakankamai. Pasak jos, norint suvaldyti tymus, 95 proc. asmenų turi būti paskiepyti. Kauno apskrityje skiepijimo apimtys šiuo metu nesiekia 85 proc.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...