Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo rinkėjams balsuoti

Alytaus apskrities policija antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo trukdymo rinkėjams balsuoti savivaldos rinkimuose. Kaip pranešė policija, Alytuje, Pulko gatvėje, į rinkimų apylinkę 61 metų vyras atvežė asmenis. FM99 komentuoja Alytaus apskrities policijos atstovė Kristina Janulevičienė.

Įtariama, kad keliems iš jų buvo siūloma balsuoti už konkretų kandidatą šiuo metu vykstančiuose išankstiniuose savivaldybių merų rinkimuose. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Už šią nusikalstamą veiką numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Antradienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose, per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią antrajame merų rinkimų ture išreiškė beveik 23,6 tūkst. arba 1,66 proc. rinkėjų. Anksčiau policija skelbė, kad per savivaldos rinkimų laikotarpį gavo 170 pranešimų dėl galimų pažeidimų, susijusių su rinkimais, buvo pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai. Visi ikiteisminiai tyrimai pradėti pirmojo turo išankstinio balsavimo metu.

Per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią antrajame merų rinkimų ture išreiškė beveik 23,6 tūkst. arba 1,66 proc. rinkėjų. Vyriausioji rinkimų komisija trečiadienį skelbia, kad aktyviausi – Lazdijų rajono (4,39 proc.), mažiausiai aktyvūs – Panevėžio rajono (0,33 proc.) rinkėjai. Šiemet antrojo turo balsavimas vyksta 34 savivaldybėse, prieš ketverius metus to prireikė 41 savivaldybėje. Tuomet po pirmos išankstinio balsavimo dienos rinkėjų aktyvumas buvo kiek mažesnis ir siekė 1,52 procento.

Balsavimas iš anksto tiesiogiai renkant merus prasidėjo antradienį ir baigsis ketvirtadienį. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis. Dalyvauti balsavime gali tik rinkėjai, gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis turas. Taip pat trečiadienį pradedamas balsavimas specialiuose punktuose, kur savo valią pareikšti gali rinkėjai ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai. Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas