Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas toliau įgyvendina tarptautinį projektą

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kartu su Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir Provincijos policijos komisariatu Balstogėje įgyvendina Interreg V-A Lietuva–Polska bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Analitinės tiriamosios veiklos gerinimas kovai su nusikalstamumu“.

Pagrindinis projekto tikslas – bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigoms, sukurti analitinės tiriamosios veiklos bendradarbiavimo informacinę platformą tarptautiniam policijos įstaigų bendradarbiavimui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože stiprinti.

Projekto trukmė – 2 metai (nuo 2019-03-01 iki 2021-02-28). Projektas skaidomas į 4 etapus. Kiekvieno etapo trukmė 6 mėnesiai.

Per pirmąjį etapą projekto partnerių darbo grupės nariai dalyvavo darbiniame partnerių susitikime, kuris vyko Marijampolėje. Darbo grupės nariai aptarė pirmojo etapo projekto įgyvendinimo veiklas. Be to, dalyvavo projekto įgyvendinimo mokymuose, organizuotuose VšĮ Jungtinio techninio sekretoriato.

2019 m. birželio 3 d. Marijampolėje ir birželio 15 d. Alytuje per miestų dienas visuomenei buvo pristatytas projektas. Pristatydami pareigūnai suteikė informacijos apie policijoje vykdomas akcijas, prevencines veiklas. Be to, visuomenei plačiau papasakota apie įgyvendinamą projektą, dalyti atšvaitai su programos logotipu.

2019 m. birželio 13–14 dienomis Druskininkuose įvyko Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigų vadovų dvišalis susitikimas. Susitikime dalyvavo:

iš Lietuvos Respublikos:

Rimantas Bobinas, Policijos generalinio komisaro pavaduotojas, Mindaugas Baršys,  Marijampolės apskr. VPK viršininkas, Harimantas Poškevičius, Marijampolės apskr. VPK viršininko pavaduotojas, Alvydas Jurgelevičius, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, Virginijus Jaruševičius, Alytaus apskr. VPK viršininko pavaduotojas.

Iš Lenkijos Respublikos:

Daniel Kolnierowicz, Balstogės vaivadijos policijos komendantas, Jacek Tarnowski, Balstogės vaivadijos policijos komendanto pavaduotojas, ir Krzysztof Jurczak, Balstogės vaivadijos policijos patarėjas.

Per susitikimą aptartas Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigų tarptautinis bendradarbiavimas, diskutuota apie bendradarbiavimo per sieną problemas ir perspektyvas. Be to, projekto partnerių vadovai diskutavo apie tolesnes projekto įgyvendinimo veiklas, buvo skirta daug dėmesio projekto įgyvendinamoms veikloms užtikrinti.

Viešinant projektą Alytaus apskr. VPK dalyvavo renginyje „Pasienio fiesta 2019“, taip pat  Marijampolės apskr. VPK ir Alytaus apskr. VPK surengė prevencines akcijas senjorams apie turto saugumą, sukčiavimą, smurtinius nusikaltimus ir kišenvagystes. Po renginių buvo dalijami atšvaitai su programos logotipu.

Svarbiausias šio etapo renginys – birželio 11–13 dienomis Druskininkuose vyko tarptautiniai mokymai tema „Kriminalinės žvalgybos analizės ypatumai ir taktika“. Mokymuose dalyvavo 41 policijos pareigūnas iš Marijampolės apskr. VPK, Alytaus apskr. VPK ir Provincijos policijos komisariato Balstogėje. Mokymų dalyviai išklausė teorinę medžiagą apie kriminalinės žvalgybos planavimo ypatumus ir apie Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigų gautos informacijos keitimąsi. Be to, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, susijusiuose su kriminalinės žvalgybos vykdymo ypatumais.

Alytaus apskr. VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius pažymėjo, kad vienas pagrindinių projekto tikslų – sukurti analitinės tiriamosios veiklos bendradarbiavimo informacinę platformą, kurią sudarytų naujos kartos vaizdo stebėjimo kameros, fiksuojančios didelės raiškos vaizdą ir pažangi programinė įranga, leidžianti policijos pareigūnams atlikti analitinius procesinius veiksmus su vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotais vaizdais ir operatyviai dalytis Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigų informacija. Alytaus apskr. VPK viršininkas pabrėžė, kad tai suteiks daugiau galimybių policijos pareigūnams tirti tiek nusikalstamas veikas, tiek administracinius nusižengimus. Šiuo metu atliekami parengiamieji darbai viešojo pirkimo konkursui pradėti.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...