Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Alytaus daugiabučių namų pirmininkų atstovai prašo keisti atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarką

Daugiabučių namų pirmininkų atstovai prašo Alytaus miesto savivaldybės tarybą keisti atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarką ir skaičiuoti ją ne pagal plotą. Anot pirmininkų, mero potvarkiu sudaryta savivaldybės tarybos nario Sigito Leonavičiaus vadovaujama darbo grupė, kuriai priklausė ir jie, iki šiol nepateikė jokių konkrečių siūlymų, todėl pirmininkai imasi atskiros iniciatyvos. 

Kiek anksčiau miesto savivaldybės merą pasiekė raštas iš darbo grupės narių Vytauto Kazlausko, Albino Minkevičiaus, Loretos Braukienės, Vytauto Mockevičiaus ir Irenos Sedleckaitės, kad jie atsisako toliau dirbti kartu su S. Leonavičiumi. Pasak jų, darbas grupėje nevyksta ir jokie siūlymai nėra generuojami, darbo grupės rezultatai taryboje jau turėjo būti pristatyti praėjusiais metais, bet niekas nebuvo padaryta, pristatytos ir patvirtintos tik kryptys.

Siūloma atliekų rinkliavą skaičiuoti būsto vienetui ir „galvai“ (AMS nuotr.)

Daugiabučių namų pirmininkų atstovai siūlo vietinės rinkliavos už šiukšles pastoviąją dalį nustatyti būsto vienetui, kintamąją dalį – pagal gyventojų skaičių. Vėliau, įgyvendinus šiuo metu Alytaus regiono atliekų centro vykdomą projektą, kurio metu atsiras galimybė apskaityti kiekvieno buto išmetamas šiukšles (gyventojai turės buto identifikatorių, jis fiksuos įmetimų į konteinerį skaičių), kintamoji dalis būtų skaičiuojama pagal realų išmetamų šiukšlių kiekį.

„Mokėti už atliekas ne pagal plotą – tikrai esminis ir dažnai minimas siūlymas ir jis tikrai turi būti vertinamas. Manau, sprendimas turi būti priimtas tik išanalizavus, kaip tai paveiktų miesto daugiabučių gyventojų, individualių namų, verslo įmonių mokėjimus“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Anot pasiūlymus pateikusiųjų atstovo Vytauto Kazlausko, daugiabučių namų pirmininkai siekia teisingesnio skaičiavimo.  „Mūsų gyventojai neprieštarauja mokėti už šiukšles, bet nori, kad mokestis būtų teisingas – kvadratai nešiukšlina, šiukšlina žmonės, kaip ir buto plotas jų kiekiui, mūsų manymu, įtakos neturi“, – teigė V. Kazlauskas.

Pateikę pasiūlymus DNSB pirmininkų atstovai prašo parengti tarybos sprendimo projektą.

Administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko teigimu, preliminariais skaičiavimais, pakeitus atliekų rinkliavą pagal siūlymus, pigiau mokėtų nuosavų namų ir didelių butų gyventojai, tačiau brangiau  – mažuose butuose gyvenančios didesnės šeimos.

„Esu sakęs, kad galutinis sprendimas bus priimtas ir rinkliavos dydžio skaičiavimas keisis suradus optimalų variantą visoms gyventojų grupėms ir verslui. Jei įvertinus paaiškės, kad šis pasiūlymas toks, taryba ir galės apsispręsti pakeisti rinkliavos tvarką,“ – sakė V. Grigaravičius.

Artimiausiu metu planuojama pateikti gyventojams susipažinti, kaip pasikeistų vietinės rinkliavos mokesčio dydis pagal pateiktus pasiūlymus. Tuomet, įvertinus visus variantus, sprendimo projektas bus teikiamas svarstyti miesto savivaldybės tarybai

Kitos naujienos

Apie ATR finansinę sistemą, Stanislovo Augusto monetarinę politiką, nenuoseklumą ir blaškymąsi, bandant r...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...