Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Gyvas miestas“ – Alytaus gimnazijose kūrybinė stovykla „Su(as)meninti“

 

Birželio 17d. dviejose Alytaus gimanzijose startuoja VšĮ „artopia“ organizuojama kūrybinė stovykla “Su(as)meninti”. Lietuvos kultūros ministerijos dalinai finansuojamo projekto šerdis taps atsakymų ieškojimas į klausimą „ką reiškia būti savimi?“ Projektas jungia profesionalaus meno kūrėjus ir jaunimą bendrame kūrybiniame darbe.

Kūrybinę stovyklą ves kelios komandos: su Jotvingių gimnazistais dirbs charizmatškas fiktyvių personažų duetas B&B, Putinų gimnazijoje – idėjų ir projektų vystytoja, šokėja Giedrė Kalinauskienė kartu su improvizacijos ir judesio meistru, aktoriu Petru Lisausku.

Improvizacijos, judesio meistras, aktorius Petras Lisauskas ir idėjų, bei projektų vystytoja, šokėja Giedrė Kalinauskienė

B&B merginų duetas – po blondinių perukais besislepiančios šokėjos bei jaunos choreografės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė. Kūrėjos savo spektakliuose žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet ir galų gale sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek ir teatre trukdo būti atviru.

Petras Lisausas, Alytuje gimęs ir užaugęs, šiuo metu daug dirbantis užsienyje turi daug vardų – šokėjas, choreografas, aktorius ir renginių vedėjas, Kalėdų senelis.. Nuolat ieškantis, atrandanis save vis kitokiuose personžuose padės jaunimui ieškoti atsakymų, klausti ir klausytis vienas kito kartu su Alytuje gyvenančia ir projektus kuriančia Giedre Kalinauskiene.

Nors komandos dirbs atskirai, skirtingose Alytaus vietose, pagrindinė stovyklos šerdis – ieškoti atsakymų į klausimą „ką reiškia būti savimi?“ Mes dažnai kalbame apie tai, kokie mes turime būti, ko tikimės iš kitų, kaip elgiasi sėkmingi ir puikūs mokiniai, vaikai, tėvai, mokytojai, darbuotojai… Ir tuo pačiu žinome, kad ne vienas nesame tobulas. Šis vidinis konfliktas kasdien mus lydi priimant daug mažų sprendimų kokiais būti ar nebūti.

Šios stovyklos tikslas atverti duris, langus, santykius per kūrybą, dėka eksperimentų, pokalbių ir ieškojimų – kiekvienam atrasti savo santykį su judesiu, kūryba, improvizacija – savimi. Nesakyti „kartok paskui mane, aš parodysiu, o tu išmoksi“, bet išdrįsti ieškoti atsakymų: skirtingų, savitų, atskleidžiančių mūsų kiekvieno vidinio pasaulio vaizdinį.

Šio projekto kryptis – jauni žmonės, atrandantys save, savo personažą, drąsiai reiškiantys savo nuomonę, bet tuo pačiu ir priimantys kitus.

Savaitės pabaigoje stovyklos dalyviai kartu su kūrėjais pakvies į atvirą pristatymą, kuriame atsispindės atsakymai ir klausimai.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...