Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus įmonės darbuotojų testams leidžia tūkstančius, savivaldybės susidomėjimo nesulaukia

Vakar Alytuje nustatyta dar 62 COVID19 atvejai, nuo koronaviruso mirė du žmonės, šiuo metu miestas vienas pirmaujančių Lietuvoje pagal sergančiųjų skaičių šimtui tūkstančių gyventojų. Šiuo metu sergančių – 1196, 133 pasveiko, Alytaus ligoninėje šiuo metu gydomas 71 COVID19 sergantis pacientas.

Visoje Lietuvoje nuolat augant sergančiųjų skaičiui, verslo įmonės pačios testuoja darbuotojus ir bando apsaugoti dirbančiuosius bei suvaldyti situaciją viduje. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Rimas Varkulevičius Seimo Biudžeto ir finansų komitete ragino skirti kompensacijas įmonėms, kurios apmoka darbuotojų koronaviruso testus. Taip  pat leisti įmonėms šias išlaidas įtraukti į sąnaudas.

Ne viena Alytuje dirbanti įmonė taip pat testams skiria dideles lėšas. Vienas testas kainuoja 75 eurus, tad viena stambiausių miesto darbdavių UAB „Haltex“ testams sakosi jau išleidusi per 6000 eurų, tačiau iš savivaldybės sulaukusi tik kritikos.

UAB Haltex komentaras

„Bet kokia parama tikrai būtų gerai, ir paskatintų įmonės testuotis, nes ne visi gali sau tai leisti,“ – sako UAB „Haltex“ vykdančioji direktorė Gintarė Astrauskaitė. Per 300 darbuotojų turinti įmonė taip pat nesulaukė pagalbos, tačiau sako nustebusi, girdėdama kalbas, kad savivaldybė testus kažkam apmoka.

„Pasirodo yra kažkokios kitos įmonės, kurios ir savivaldybės pagalba testuojasi ir savivaldybė visa tai apmokėjo, bet mes nesam tarp jų,“ – sako G.Astrauskaitė. Įmonės vadovė paramos neprašinėjo, tačiau sako nusivylusi, viešai girdėdama kritiką apie situaciją, kuria niekas nesidomėjo. Kaip ir naujai paskirto administracijos direktoriaus laiškų negavusi.

„Manau galėtų ir galėjo, bent jau pasiskambinti ir paklausti kaip sekasi, vietoj tos kritikos, kurią matėm viešojoj erdvėj. Bet labai pritrūko bet kokio specialisto bent jau pasidomėjimo iš savivaldybės kaip mums sekasi. Bet absoliučiai jokio nebuvo, girdėjome tik, kad administracijos direktorius išsiuntė raginimą testuotis įmonėms, bet mes gal tokia labai neypatinga įmonė, nes negavom,“ – stebisi G.Astrauskaitė.

Apie kokią kritiką kalba paklausta įmonės vadovė prisiminė specialisto pasisakymus.

 „Viešojoj erdvėj vienas iš savivaldybės darbuotojų yra pareiškęs, kad Haltex blogai tvarkėsi viruso pradžioje, nors situacijos, esu tikra, nežinojo, nei kaip mes čia tvarkėmės, kaip testavom, ką izoliavom, tai prieš kalbat reikėtų pasitikslint,“ – nusivylimo neslėpė pašnekovė.

Tačiau šiuo metu įmonė veikia pilnu pajėgumu ir darbuotojų turi daugiau nei pernai tuo pat metu, kuomet žmonės sirgo kitomis ligomis, darbų irgi net daugiau, nei pajėgia padaryti.

„Atrodo, kau jau blogiausia pas mus pasibaigė,“ – į medį barbeno Gintarė Astrauskaitė.

Koronaviruso protrūkis „Haltex“ įmonėje. FM99 pokalbis su G.Astrauskaite

COVID-19 pirkimai: ką atskleidė pirmoji pandemijos banga. FM99 pokalbis su TILS iniciatyvų vadove Ieva Dunčikaite

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...