Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Alytaus ir Ukmergės bibliotekininkai – geriausi regione

Baigiantis metams tradiciškai renkami geriausi Vilniaus ir Alytaus regionų bibliotekininkai. Konkurso „Riešutas“ finalas vyko nuotoliniu būdu, jo metu ir paaiškėjo geriausieji iš geriausiųjų.

„Karantinas suteikė progą dalį veiklų perkelti į internetą, naudoti įvairesnes priemones, dirbti išradingai, įdomiai ir kūrybingai“

Giedrė Bulgakovienė

Laimėjimai iškeliavo į Alytų ir Ukmergę

Jau penktą kartą vykę bibliotekininko „Riešutas“ apdovanojimai įvertina geriausius Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojus. Šį renginį inicijuoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, o pateiktus kandidatus vertina Regiono bibliotekų taryba. Jos pirmininkas Petras Zurlys renginio pradžioje pasidžiaugė, kad viešosios bibliotekos kasmet vis aktyviau dalyvauja konkurse.

Geriausio bibliotekos  vadovo apdovanojimas už lyderystę, profesionalų bibliotekos veiklos plėtojimą ir infrastruktūros gerinimą, sėkmingą komunikacinę veiklą ir strateginių vadybos sprendimų priėmimą įteiktas Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorei Rasai Griškevičienei.

Geriausia regiono bibliotekininke už įvairiapusiškas kūrybines iniciatyvas, profesionalią bendruomeninę veiklą, naujų idėjų per meninius ir kultūrinius projektus įgyvendinimą, edukacinių veiklų sklaidą ir aktyvų bibliotekos atstovavimą pripažinta Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai Kristina Darulienė.

Geriausia mokyklos bibliotekininke išrinkta  Alytaus Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja  Marytė Žuromskienė. Įvertinimas skirtas už sistemingai ugdomą jaunimo medijų ir informacinį raštingumą, naujovių diegimą, aktyvią visuomeninę veiklą ir nuolatinį bibliotekos vardo garsinimą.  

Geriausia bibliotekininkų komanda tapo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius. Apdovanojimas skirtas už iniciatyvumą, išradingumą ir universalumą įgyvendinant skaitymo skatinimo iniciatyvas ir pasiektus geriausius metų veiklos rezultatus.

Šiemet kiekvienas bibliotekininkas vertas apdovanojimo

Virtualioje erdvėje vykusiuose apdovanojimuose Kultūros ministerijos atminties institucijų politikos grupės vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė sakė, kad šie metai viešosioms bibliotekoms buvo ypač svarbūs ir reikšmingi: „Viešosios bibliotekos dar pirmojo karantino metu pavasarį greitai perkėlė savo veiklas į virtualią erdvę, pademonstravo ir savo informacinių technologijų gebėjimus, ir  kūrybingumą, ir inovacijas. Bibliotekų sektorius sutelkė savo jėgas visuomeniniams projektams – turimą įrangą panaudojo skydelių medikams gamybai. Per tą laikotarpį pagaminta 3291 skydelis. Nors bibliotekų veiklos ribojamos, bibliotekos pademonstravo profesionalumą, socialinį atsakingumą ir vertės kūrimo visuomenei potencialą. Per šį laikotarpį viešosios bibliotekos apmokė skaitmeninio raštingumo beveik 76 400 gyventojų. Paminėtinas paslaugų prieinamumo didinimas atveriant bibliotekas autizmo spektro sutrikimą turintiems asmenims. Tai – didžiulės sektoriaus drąsos iššūkiams pademonstravimas. Šiandien, antrojo karantino metu, bibliotekų sektorius dirba santūriai, atsakingai ir labai susikaupęs. Žinau, kad kiekvienas iš jūsų šiais metais esate vertas apdovanojimo, nes tai buvo sunkūs metai, kiekvieno iš jūsų darbas yra vertingas“.

„Iš tiesų jis yra labai svarbus. Mes esame pašauktieji, dirbantys šį darbą“

Marytė Žuromskienė

Laimėjimai džiugina ir įpareigoja

Geriausia regiono bibliotekininke išrinkta Kristina Darulienė prisipažino, jog bibliotekoje dirba neseniai, todėl šis apdovanojimas jai ypač svarbus:  „Man pasisekė, kad dirbu bibliotekoje. Biblioteka suteikia galimybę dirbti labai įdomų, reikalingą ir naudingą darbą visuomenei. Galiu inicijuoti projektus, kurie prisideda prie mano krašto puoselėjimo ir leidžia man pačiai tobulėti kaip asmenybei“.

Marytė Žuromskienė, ilgametė mokyklos bibliotekos vedėja, sakė buvusi  sujaudinta ir nustebinta apdovanojimo. Ji apgailestavo, kad bibliotekininko darbas visuomenės akyse ne visada atrodo svarbus. „Iš tiesų jis yra labai svarbus. Mes esame pašauktieji, dirbantys šį darbą. Linkiu, kad mumyse gyventų žodžio prasmė ir mus maitintų jo vidinė jėga“, – sakė geriausios mokyklos bibliotekininkės nominacijos laimėtoja.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vardu renginyje kalbėjusi bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė  neabejojo, kad kolegių įvertinimas yra pelnytas. Pasak jos, karantinas suteikė progą dalį veiklų perkelti į internetą, naudoti įvairesnes priemones, dirbti išradingai, įdomiai ir kūrybingai.

Žiemą prisiminta vasara

Apdovanojimų „Riešutas“ metu tradiciškai prisimenamas ir skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“. Šiemet regiono bibliotekos susitelkė ir pasiekė puikių rezultatų. Pirmąją vietą regione užėmusi Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka pritraukė daugiau kaip 1000 skaitytojų, kurie perskaitė rekordinį skaičių knygų. Ši biblioteka tapo visos Lietuvos nugalėtoja. Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ antrąją vietą regione užėmė Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, o trečioji vieta atiteko Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai.

Specialiu apdovanojimu už bendruomenės telkimą ir kasmetinius skaitymo rekordus pagerbtas Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vadovas Aivaras Vyšniauskas.  

Bibliotekos yra labai reikalingos

Šventiniame renginyje nuskambėjo daug gražių palinkėjimų kolegoms šiuo nelengvu metu. Štai Vilnijos krašto bibliotekų asociacijos vadovė Vaiva Daugėlienė sakė, kad pandemija daug ko išmokė – bibliotekininkai tapo dar labiau išradingi ir sumanūs.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu, kai daugelis veiklų yra sustabdytos, bibliotekos dirba: „Tai yra didžiulis bibliotekų įvertinimas, kad tuo metu, kai uždaryta beveik visa Lietuva, bibliotekoms leista dirbti. Tai yra mūsų paslaugų, mūsų darbo reikalingumo įrodymas“. 

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...