Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Alytaus jaunimas – vienas aktyviausių Lietuvoje

Skautai – tai skaitmeninės erdvės savanoriai, mokantys senjorus informacinių technologijų gudrybių: saugiai naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu ar internetu.

FM99 pasakojo bibliotekos darbuotoja, skaitmeninės konsultantė Jūratė Šalaševičienė:

 

Prie e. skautų veiklos jau prisijungė tūkstantis 14 – 29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos.

prisijungusi.lt nuotr.

Statistikos departamento 2019 m. duomenimis, internetu naudojasi 82 proc. 16-74 m. amžiaus gyventojų. Tačiau 55 – 64 m. amžiaus grupėje interneto naudotojų tėra 70 proc., o tarp 65-74 m. gyventojų – vos 40 procentų. E. skautai bando pagerinti šią statistiką ir kuo daugiau vyresnių žmonių atskleisti naudojimosi internetu naudą.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatorių duomenimis, skaitmeninio raštingumo mokymuose jau dalyvavo daugiau kaip 33 tūkstančiai žmonių. Didžiąją dalį – 42 proc. dalyvių sudaro 51-65 metų amžiaus šalies gyventojai. 27 proc. mokymuose dalyvavusių žmonių yra vyresni nei 65-erių metų amžiaus. Kursų metu su dalyviais individualiai dirbo e. skautų komanda.

Skautais tapę jaunuoliai turi galimybę padėti vyresnio amžiaus žmonėms ir prisidėti prie įdomesnės jų dienos. Jaunosios kartos įsitraukimas į šią veiklą padeda užmegzti ryšį tarp skirtingų kartų ir už projekto ribų – jaunuoliai atranda bendrą kalbą su tėvų ar senelių amžiaus žmonėmis. Savanoriaudami e. skautai taip pat gilina savo jau turimas žinias apie informacines technologijas.

Skaitmeninio raštingumo savanorystę taip pat skatina projekto ambasadoriai – žurnalistas Rimvydas Valatka, žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas, nuomonės formuotoja Lina Talžūnaitė, radijo ir televizijos laidų kūrėja Simona Albavičiūtė – Bandita, humoristas Mantas Bartuševičius. Pagrindinė projekto ambasadorių misija – skatinti jaunimą tapti e. skautais ir prisidėti prie išmanesnės bendruomenės kūrimo.

Iš viso e. skautai suteikė daugiau kaip 2 tūkstančius konsultacijų visoje Lietuvoje, susijusių su virtualaus bendravimo, e. paslaugų ir asmens duomenų apsaugos temomis. Kiekvienam jaunuoliui, apmokiusiam 5 senjorus, įteikiama išmanioji apyrankė. E. skautais gali tapti kiekvienas 14-29 metų amžiaus jaunuolis, užsiregistravęs projekto „Prisijungusi Lietuva“ tinklapyje arba užsukęs į artimiausią biblioteką.

Planuojama, kad iki 2021 metų projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymuose skaitmeninio raštingumo įgūdžius pagerins net 100 tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje. Tikimasi, kad taip pat išaugs ir e. skautų bendruomenė.

Daugiausia e. skautų susitelkę Klaipėdoje – 196, antroje vietoje yra Pagėgiai turėdami 59 e. skautus, trečioje – Kaunas su 56 e. skautais. Į penketuką taip pat patenka Alytus ir Kalvarija. Aktyviausiai projekte dalyvauja Plungės rajono savivaldybės, Kauno rajono savivaldybės, Pagėgių savivaldybės Vydūno, Marijampolės P. Kriaučiūno ir Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...